GAZİD ve Bilkent EPAM’dan doğal gaz eğitimi

GAZİD, Bilkent EPAM ile yapmakta olduğu iş birliği kapsamında Yüksek Lisans öğrencilerine Doğal Gaz Piyasası’na ilişkin kapsamlı bir eğitim gerçekleştirdi.

Doğal Gaz İthalatçıları Derneği (GAZİD), Bilkent Üniversitesi Enerji Politikaları Araştırma Merkezi (B’EPAM) ile Doğal Gaz Piyasası’na ilişkin eğitim gerçekleştirdi. Bilkent EPAM Direktörü Hakan Berument GAZİD temsilcilerini Bilkent’te ağırlamaktan çok memnun olduğunu belirterek sektörün mutfağında olan kişilerin Yüksek Lisans Programı kapsamındaki derslerde konuk olarak eğitim vermesinin öğrenciler için çok ufuk açıcı olduğunu söyledi.

Dünya ve Türkiye doğal gaz piyasası genel görünümü incelendi

24 Kasım Cumartesi günü yapılan eğitimde Dünya ve Türkiye Doğal Gaz Piyasası genel görünümüne ilişkin konular dört ana başlık altında incelendi. HUB ve Petrol Endeks Fiyatlama Mekanizması ve Gelişim Süreci, Dünya & Türkiye LNG Piyasası, Türkiye Doğal Gaz Piyasası ile Türkiye Doğal Gaz Borsası başlıkları ayrıntılı olarak anlatıldı.

GAZİD ve Bilkent EPAM; özel sektör ile üniversitelerin daha fazla iş birliği yapması ile piyasanın ihtiyacı olan iş gücünün daha verimli bir şekilde çalışma koşullarına hazırlanacağı inancıyla iş birliklerine önümüzdeki dönemlerde de devam edecek.

Kapasite artışı Komisyon’da