gazid - fatin rüştü karakaş

GAZİD’de Fatin Rüştü Karakaş dönemi

GAZİD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Akfel Commodities Türkey Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Karakaş getirildi.

Doğal Gaz İthalatçılar Derneği (GAZİD) Yönetim Kurulu Başkanlığına Akfel Commodities Turkey Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatin Rüştü Karakaş seçildi.

Seçim sonrasında bir açıklama yapan ve GAZİD Yönetim Kurulu’na teşekkür eden Fatin Rüştü Karakaş, doğal gaz piyasasının gelişmesi için kurulduğu tarihten bu yana özverili bir gayret içerisinde olan GAZİD’in, önümüzdeki süreçte de yönetim kurulu üyeleri ve tüm paydaşlarıyla birlikte aynı inançla çalışacağını ifade etti.

“KAMU SEKTÖR İŞ BİRLİĞİNE KATKI SAĞLAMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Arz güvenliğinin önemine değinen Karakaş; GAZİD’in geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Bakanlık, EPDK ve BOTAŞ ile çok yakın temas içerisinde olacağını belirterek sektör ve kamu arasında gerekli iş birliğinin sağlanmasına katkı vermeye devam edeceklerine dikkat çekti.

Karakaş, sektöre özgü fırsat ve olası risklerin, ülke ekonomisinin dinamikleriyle de uyumlu olacak şekilde, ancak bu bakış açısıyla yönetilebileceğine inandığını ifade etti.