BOTAŞ, sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’ye çok yönlü katkı sağlıyor

BOTAŞ, faaliyet gösterdiği bölgelere hizmet götürürken, yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ve ‘Türkiye’nin Havasını Değiştiriyoruz’ mottosuyla vurguladığı çevre hassasiyeti ile bölge halkına, doğaya ve Türkiye’ye bütüncül ve çok yönlü katkı sağladığını belirtiyor.

BOTAŞ’TAN BÜYÜK PROJE

BOTAŞ tarafından çalışmaları sürdürülen Saros FSRU Projesi’nin Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul illeri ile bölge ilçeleri başta olmak üzere Türkiye’nin enerji güvenliği bakımından son derece büyük öneme sahip olduğu;  proje, tamamlanması ile birlikte bütün Trakya bölgesinin yanı sıra ulusal doğal gaz şebekesinin sorunsuz işletilmesine de ciddi katkılar sağlayacak.

Türkiye’nin doğal gaz arz güvenliği bakımından önemli ve büyük bir adım olan Saros FSRU Projesi, enerji güvenliğini tesis etmenin yanında sosyal sorumluluk faaliyetleri ve çevresel fayda sağlama yönüyle de öne çıkıyor. Saros FSRU Projesi çalışmalarına devam eden BOTAŞ, faaliyetlerini bölge halkının hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak çevre ve habitata duyarlı bir şekilde titizlikle sürdürdüğünü belirtiyor.

ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Milletin temiz enerjiye, kesintisiz erişim sağlaması için çalışırken; biyoçeşitliliğin, havanın, ormanın korunmasına önem verdiğini belirten BOTAŞ, geçtiğimiz günlerde Saros FSRU Projesi kapsamında Orman Genel Müdürlüğü ile yaptığı protokol çerçevesinde proje güzergâhı olan; Keşan Orman İşletme Müdürlüğü Saros Şefliği, Çamköy Şefliği, Koru Dağı Şefliği sorumluluk sınırları içerisine 100 bin fidanın dikilmesi için adım attı. İlk fidanların toprakla buluşturulması akabinde bütün fidanların dikimi yoğun bir şekilde devam ediyor.

Sosyal sorumluluk projelerine de ara vermeden devam eden BOTAŞ, Keşan Kaymakamlığı vasıtasıyla Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullara 40 adet bilgisayar ve notebook bağışında bulunarak bilgisayar sınıfları kurdu.

Yine Keşan Kaymakamlığı ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda pandemi sebebiyle sürdürülen uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere 100 adet tablet hediye eden BOTAŞ, sosyal sorumluluk faaliyetlerine de önem veriyor.