Bakan Soylu: “Enerji konusunda problem yaşanmadı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ depremiyle ilgili yaptığı açıklamada bölgede deprem sonrası enerji konusuyla ilgili herhangi bir sorun yaşanmadığını bildirdi.

Dün akşam 20.55’te Elazığ’ın Sivrice ilçesinde yaşanan ve şu ana dek 22 kişinin yaşamını yitirdiği 6.8 büyüklüğündeki depremin hemen ardından bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kriz merkezinde değerlendirmelerde bulundu.

Elazığ’da arama kurtarma çalışmalarını takip eden ve vatandaşların yanında olan bakanlar, kentte kurulan kriz merkezinde depremle ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Soylu, açıklamasında depremin ardından enerji konusuyla ilgili herhangi bir problem yaşanmadığını duyurdu. Soylu, “Enerji konusu başta olmak üzere ulaşım, iletişim, doğal gaz gibi konularda hiçbir problem yaşanmadı. Acil Müdahale Eylem Planı kapsamında gerekli tüm tedbirler anında alındı” şeklinde konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez de dün akşam yaptığı açıklamada, Elazığ ve depremi hisseden diğer bölgelerde doğal gaz ve elektrik arzının sorunsuz devam ettiğini bildirmişti.