Yeşilhisar doğalgaza kavuştu

Kayserigaz, 2017 yılının son büyük projesi “Yeşilhisar Doğalgaz Verme Töreni” organizasyonu ile doğalgazı Yeşilhisar halkı ile buluşturdu. Yeşilhisar, Kayserigaz’ın yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda kısa sürede doğalgaza kavuştu. Ağustos ayından bu yana altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürerek çok kısa bir sürede çalışmalarını tamamlayan Kayserigaz, 30 Aralık Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet […]

Yeşilhisar doğalgaza kavuştu
Servet Uzun
  • Yayınlanma2 Ocak 2018 14:11

Kayserigaz, 2017 yılının son büyük projesi “Yeşilhisar Doğalgaz Verme Töreni” organizasyonu ile doğalgazı Yeşilhisar halkı ile buluşturdu.

Yeşilhisar, Kayserigaz’ın yoğun ve özverili çalışmaları sonucunda kısa sürede doğalgaza kavuştu. Ağustos ayından bu yana altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürerek çok kısa bir sürede çalışmalarını tamamlayan Kayserigaz, 30 Aralık Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı ve Kayserigaz yöneticilerinin katıldığı doğal gaz verme töreni ile Yeşilhisar ilçesini doğal gaz ile buluşturdu. Yeşilhisar halkının katılımlarıyla düzenlenen törene basın mensupları da yoğun ilgi gösterdiler.

Kayserigaz ve Yeşilhisar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende mehteran sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ev sahibi olarak açılış konuşmasını yapan Yeşilhisar Belediye Başkanı Abdulkadir Akdeniz, 4 ay gibi kısa süre içinde doğalgaz yatırımının yapıldığı ilçeye yatırımların devam edeceğini ve Yeşilhisar halkına hayırlı olmasını diledi.

Kayserigaz Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yasir Bora, ‘‘Yeşilhisar İlçesi’ni doğal gaz konforuna kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz, hayatı kolaylaştıran, ekonomik ve konforlu bir yakıt olan doğalgazın ilçenin gelişmesine büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. 4 Ağustos 2017 tarihinde temelini atmış olduğumuz Yeşilhisar doğalgaz altyapı çalışmaları 4 ay gibi kısa sürede tamamlayarak bugün doğalgaz kullanılabilir duruma getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Toplamda 18 milyon liralık yatırım yapılmasını planladığımız ilçeye, 23 km çelik hat, 67 km Polietilen Hat, 42 km servis hattı döşenerek, 2500 adet servis kutusu konuldu. Bu kadar kısa bir sürede tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum ve doğalgazın Yeşilhisar’a ve Yeşilhisar halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik konuşmasında, “Kayserimizin yapılan çalışmalar ve atılan adımlar neticesinde giderek daha modern bir yaşama kavuştuğu günümüzde, doğalgaz kullanan ilçelerin gün geçtikçe artması mutluluk verici. Yüzde 10 hissedarı olduğumuz Kayserigaz, başarıları ile övündüğümüz şirket olarak yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Bu bağlamda Kayserigaz’ın başarılı yönetimine ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” dedi. Doğalgazın konforunu yaşamak için Yeşilhisar halkının abonelik işlemlerini başlatabileceğini sözlerine ekledi.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, “Doğalgazın ilçe halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve özellikle hanım kardeşlerimizin hayatını kolaylaştıracağını düşünüyorum” dedi.

Kayseri Valisi Süleyman Kamçı’nın iyi dilekleri sonrasında, tören Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin konuşması ile devam etti. Doğalgaz kullanımının artması ve yaygınlaşmasıyla, halkımızın yaşam konforu artacak ve aile ekonomilerine önemli katkı sağlanacak. Tüm ilçe halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, protokolün doğalgazın sembolü olan meşaleleri yakması ile Yeşilhisar Doğalgaz Verme Töreni başarıyla sona erdi.