Palen Doğalgaz, tahvil ihracını tamamladı

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Palen Enerji adına “Düşük Karbonlu Ekonomiye Geçiş” temalı tahvil ihracını başarı ile gerçekleştirdi. 250 Milyon TL tutarındaki ihraç hakkında bilgi veren TSKB Sermaye Piyasalarından Sorumlu Müdür Onur Aksoy, “Tüm dünyada sıfır karbonlu gelecek yönündeki adımların hız kazandığı bu dönemde, müşterimizin sağlanan kaynak kapsamındaki projelerde karbon gazı salınımında %65 azalış sağlama […]

Palen Doğalgaz, tahvil ihracını tamamladı
Kubilay Aydeğer
  • Yayınlanma15 Kasım 2021 11:09
  • Güncelleme15 Kasım 2021 13:46

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Palen Enerji adına “Düşük Karbonlu Ekonomiye Geçiş” temalı tahvil ihracını başarı ile gerçekleştirdi.

250 Milyon TL tutarındaki ihraç hakkında bilgi veren TSKB Sermaye Piyasalarından Sorumlu Müdür Onur Aksoy, “Tüm dünyada sıfır karbonlu gelecek yönündeki adımların hız kazandığı bu dönemde, müşterimizin sağlanan kaynak kapsamındaki projelerde karbon gazı salınımında %65 azalış sağlama hedefini oldukça önemli buluyoruz. TSKB Yatırım Bankacılığı olarak iş ortaklarımızın iklim dostu yatırımlarına, sermaye piyasalarındaki yeşil ve sürdürülebilir ihraçlar kanalıyla kaynak yaratma yönündeki öncü rolümüze yenilikçi işlemlerle devam edeceğiz” dedi.

TSKB’nin aracılığı ile Palen Enerji adına gerçekleştirilen “Düşük Karbonlu Ekonomiye Geçiş” temalı tahvil ihracı çerçevesinde firmaya 250 Milyon TL tutarında kaynak sağlandı.

İhraç hakkında bilgi veren TSKB Sermaye Piyasalarından Sorumlu Müdürü Onur Aksoy, “TSKB Yatırım Bankacılığı olarak Türkiye’nin ilk sürdürülebilirlik ve SKA odaklı kira sertifikası ihraçlarının ardından ‘Düşük Karbonlu Ekonomiye Geçiş’ temalı tahvil ihracını da başarı ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ihraç ile müşterimiz Palen Enerji’ye 2 yıl vadeli 250 milyon TL tutarında kayda değer bir kaynak yaratmanın yanı sıra sürdürülebilirlik ve yeşil finans açısından katma değerli bir işleme imza attık. Tüm dünyada sıfır karbonlu gelecek yönündeki adımların hız kazandığı bu dönemde, müşterimizin sağlanan kaynak kapsamındaki projelerde karbon gazı salınımında %65 azalış sağlama hedefini oldukça önemli buluyoruz. İş ortaklarımızın iklim dostu yatırımlarına, sermaye piyasalarındaki yeşil ve sürdürülebilir ihraçlar kanalıyla kaynak yaratma yönündeki öncü rolümüze yenilikçi işlemlerle devam edeceğiz” dedi. 

 Palen Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Palmet Grup şirketlerinden; Palen’e Sermaye Piyasası Kurulu tarafından tahsis edilmiş olan limit dahilinde 728 gün vadeli, Transition Tahvil (Düşük Karbonlu Ekonomiye Geçiş) ihracının talep toplama işlemi gerçekleştirilmiş olup 250.500.000 nominal ihraç başarıyla tamamlanmıştır.”