TANAP, İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlileriyle koştu

Asya ve Avrupa’yı enerjiyle birleştiren Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na katıldı. TANAP, topluma karşı taşıdığı sosyal sorumluluk bilinciyle, Maraton’da 15 kilometrelik parkuru Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) üyesi engellilerle birlikte tamamladı. Dezavantajlı bireylere yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında 40. İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlilerinin tıbbi, meslekî, ekonomik ve sosyal […]

TANAP, İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlileriyle koştu
Emin Kaya
  • Yayınlanma12 Kasım 2018 09:30
  • Güncelleme14 Kasım 2018 09:33

Asya ve Avrupa’yı enerjiyle birleştiren Trans-Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), Vodafone 40. İstanbul Maratonu’na katıldı. TANAP, topluma karşı taşıdığı sosyal sorumluluk bilinciyle, Maraton’da 15 kilometrelik parkuru Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) üyesi engellilerle birlikte tamamladı.

Dezavantajlı bireylere yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında 40. İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlilerinin tıbbi, meslekî, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümüne yönelik faaliyet gösteren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) ile birlikte hareket eden TANAP, dernek üyesi 3 engelli vatandaşımızın tekerlekli sandalyelerini 15 km boyunca iterek dernek üyesi katılımcılara Vodafone 40. İstanbul Maratonu’nu tamamlattı.

15 KİŞİLİK EKİP, 2 AY HAZIRLIK YAPTI

15 kişiden oluşan ve yaklaşık 2 aylık hazırlık süreciyle etkinliğe katılan TANAP koşu ekibi, maratona tekerlekli sandalyeleriyle katılan 3 engelli takım arkadaşını dönüşümlü olarak destekleyerek 15 kilometreyi tamamladı. Asya ve Avrupa’yı enerjiyle birleştiren TANAP, iki kıtayı dostluk duygusuyla birleştiren İstanbul Maratonu’nda TOFD ile gerçekleştirdiği iş birliği ile sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.