OMV ile Bayındır Sağlık Grubu’nda enerji verimliliği iş birliği

OMV, Türkiye İş Bankası İştiraki Bayındır Sağlık Grubu ile Türkiye enerji ve sağlık sektörlerinde ilk birleşik Elektrik Tedariki ve Enerji Hizmetleri sözleşmesine imza attı. Yapılan anlaşma kapsamında Bayındır Sağlık Grubu’nun enerji verimliliğinde optimizasyon sağlanarak, grubun yılda 1,3 milyon kWh elektrik enerjisi tasarrufu ile 1,7 milyon TL’lik bütçe tasarrufu yapması planlanıyor. OMV, hızla değişen ihtiyaçlara ve […]

OMV ile Bayındır Sağlık Grubu’nda enerji verimliliği iş birliği
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma30 Haziran 2020 12:58

OMV, Türkiye İş Bankası İştiraki Bayındır Sağlık Grubu ile Türkiye enerji ve sağlık sektörlerinde ilk birleşik Elektrik Tedariki ve Enerji Hizmetleri sözleşmesine imza attı. Yapılan anlaşma kapsamında Bayındır Sağlık Grubu’nun enerji verimliliğinde optimizasyon sağlanarak, grubun yılda 1,3 milyon kWh elektrik enerjisi tasarrufu ile 1,7 milyon TL’lik bütçe tasarrufu yapması planlanıyor.

OMV, hızla değişen ihtiyaçlara ve farklılaşan taleplere çözüm üretmek amacıyla Türkiye enerji ve sağlık sektörlerinde ilk birleşik Elektrik Tedariki ve Enerji Hizmetleri sözleşmesine imza attı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre enerji tedariki ile birlikte enerji optimizasyonuna yönelik bu proje ile Bayındır Sağlık Grubu’nun enerji tedarikinde yenilikçi çözümler sunularak enerji tüketiminde verimlilik sağlanacak. Bayındır Sağlık Grubu’nun enerji tüketimini iklim, saat gibi çeşitli parametrelere göre yöneterek azami verimlilik sunmayı taahhüt eden OMV, bu çalışma ile Bayındır Sağlık Grubu’na yılda 1,3 milyon kWh elektrik enerjisi tasarrufu ve 1,7 milyon TL’lik bütçe tasarrufu sunmayı hedefliyor.

OMV tarafından yapılan yatırım ile proje kapsamında elektrik tüketiminde verimliliğin artırılması için gruba bağlı hastanelerde kullanılan soğutma sistemi, yeni nesil yüksek verimli ürünler ile değiştirildi. Bayındır Sağlık Grubu’nun enerji sistemi bakım faaliyetlerini yürütecek olan OMV ayrıca proje kapsamında sistemin seçilmesi, elektrik tedariki, sahaya ulaştırılması, kurulması ve devreye alınması aşamalarından da sorumlu olacak.

“BİR İLKE İMZA ATTIK”

Bayındır Sağlık Grubu ile yaptıkları anlaşma ile hem enerji hem de sağlık sektörlerinde bir ilke imza atmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden OMV Türkiye Genel Müdürü Serkan Hotoğlu konuya ilişkin olarak “OMV Türkiye olarak enerji sektörünün dinamiklerini yakından takip ediyor ve sektörün gelişmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Enerji yönetiminin gelecekte çok daha fazla önem kazanacağını ve bu vizyonla yatırım yapan şirketlerin de öne çıkacağını öngörüyoruz. Bu anlamda pazarın ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirdiğimiz bu enerji verimliliği projesiyle Bayındır Sağlık Grubu’na enerji verimliliği alanında önemli katkılar sağlayacağımıza ve ileride yeni projelerle iş birliğimizi genişleteceğimize inanıyoruz” dedi.

“BU ANLAŞMAYI VERİMLİLİK AÇISINDAN ÖNEMSİYORUZ”

Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin ise OMV ile imzaladıkları anlaşmayla ilgili “Bayındır Sağlık Grubu’nda, Tıbbi Etik ve Kalite’den taviz vermeksizin geliştirdiğimiz, Ticari Etiği de göz ardı etmediğimiz hasta odaklı, güvenilir ve kanıta dayalı tıbbın gerektirdiği en son bilgi ve teknolojiyi kullanarak sürdürdüğümüz hizmetlerimizde teknolojik gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz. Stratejik hedeflerimiz ve önceliklerimiz kapsamında, içselleştirilmiş, gönüllü ve samimi çalışma tarzımızla misafirlerimiz olarak gördüğümüz hastalarımıza en iyi deneyimi yaşatma anlayışımızın yanı sıra, giderlerimizin optimize edilmesi, varlık verimliliğinin sağlanması, operasyonel etkinliğe ulaşılması kapsamında teknolojiden de yararlanıyoruz. OMV ile yaptığımız ve uyum içerisinde gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmayı verimlilik açısından önemsiyoruz. Enerji tasarrufu kapsamında ele aldığımız bu projeyi başka projeler de takip edecektir. Olağan dışı günler yaşadığımız bu pandemi dönemini de, tedbirleri hassasiyetle uygulayarak hep birlikte aşacağız ” dedi.