Web Sitemiz: http://petroturk.com/ Twitter: petroturkcom Petroturk TV Enerjinin Haber Merkezi

‘Mavi Gökyüzü, Yeşil İzmir’ için İzmir Doğalgaz’dan resim yarışması

İzmir Doğalgaz düzenlediği resim yarışması ile çevrenin önemine dikkat çekerken, yetenekli öğrencileri de ödüllendiriyor.

İzmir Doğalgaz, düzenlediği çevre konulu resim yarışması ile çocukların çevre ve doğa duyarlılığını artırmaya devam ediyor. “Mavi Gökyüzü, Yeşil İzmir” konusu ile bu yıl 10’uncusu düzenlenen yarışmaya resmi ve özel tüm ortaöğretim 6-7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katılabiliyor.

İzmir Doğalgaz tarafından yapılan açıklamada, “Doğal gazın yaygınlaşması ve kullanımının artması ile birlikte İzmir’in hava kalitesi daha solunabilir, çevresi daha az kirlenir hale geldi. Mavi ve yeşili korumak hatta artırmak için neler yapılması gerektiğini çocuklarımıza sormaya devam ediyoruz. Cevapları da öğrencilerimizin hayallerini yansıttıkları renkli çizgilerde görmek istiyoruz. Çocuklarımızın resimleri ile biz büyüklere yol göstermelerini bekliyoruz.” denildi.

YETENEKLİ ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLİYOR

İzmir ve çevre ilçelerde bulunan tüm resmi ve özel okulları kapsayan yarışma, İzmir İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenleniyor. İlk üç derece, mansiyon ve sergilenmeye değer görülen 14 eser sahibi öğrenci çeşitli kategorilerdeki hediyeler ile ödüllendiriliyor. Yetenekli öğrencilerin yetişmesine önemli katkılar sağlayan öğretmenler de çeşitli hediyeler ile takdir ediliyor.

Çevre ve doğayla birlikte çocukların gelişiminin de önemli olduğunu ifade eden İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “Temiz çevre, yeşil doğa gibi konularda yapacağımız tüm çalışmaları bizlerden sonra gelecek olan çocuklarımıza emanet edeceğimizi unutmamalıyız. Onların çevre ve doğa konularında bilinçlendirilmesini oldukça önemsiyoruz. Bu sene okullarımızda çevre konulu resim yarışmamızla birlikte “Ağaç Ev” adlı müzikal tiyatro oyunumuzu da sahnelemeye başlıyoruz. Oyunumuzla doğa ve çevre bilincini alt yaş öğrenci gruplarında da geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

Son teslim tarihi 10 Mayıs olan yarışmada eserler İzmir Doğalgaz’a posta yoluyla veya doğrudan ulaştırılabilecek. 12 Mayıs’ta jüri tarafından değerlendirilecek eserlerin ödül töreni ise 18 Mayıs’ta İzmir Doğalgaz Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek.