İzmir Doğalgaz fotoğraf yarışması başvuruları başladı

İzmir Doğalgaz, mutluluğun farklı yönlerini yakalayan fotoğrafçıları bu yarışmaya katılmaya davet ediyor. İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası iş birliği ile bu yıl 11’incisi düzenlenen fotoğraf yarışmasının konusu “Mutluluğu Çekiyorum”. Her yıl yüzlerce kare fotoğrafın değerlendirildiği yarışmanın son başvuru tarihi 15 Mayıs 2024 olarak belirlendi. Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf severlere açık olan yarışmaya yurt içi […]

İzmir Doğalgaz fotoğraf yarışması başvuruları başladı
SONER OKUR
  • Yayınlanma25 Nisan 2024 10:23

İzmir Doğalgaz, mutluluğun farklı yönlerini yakalayan fotoğrafçıları bu yarışmaya katılmaya davet ediyor.

İzmir Doğalgaz, İzmir Fotoğrafçılar Odası iş birliği ile bu yıl 11’incisi düzenlenen fotoğraf yarışmasının konusu “Mutluluğu Çekiyorum”. Her yıl yüzlerce kare fotoğrafın değerlendirildiği yarışmanın son başvuru tarihi 15 Mayıs 2024 olarak belirlendi. Profesyonel ve amatör tüm fotoğraf severlere açık olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından katılım sağlanabiliyor. İzmir fotoğraf dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren seçici kurul son başvuru tarihinden sonra İzmir Doğalgaz kurumsal web sitesinde açıklanacak.

Dereceye girenler ödüllendiriliyor

Ödül miktarlarında önemli bir artışa giden İzmir Doğalgaz; birinciyi 20 bin, ikinciyi 12 bin, üçüncüyü ise 6 bin lira ile ödüllendiriyor. Mansiyon kazanan üç yarışmacı ise 3’er bin lira ile ödüllendirilecek. Yarışmanın ödül töreni bilgileri jüri değerlendirmesinden sonra duyurulacak.

Fotoğraf sanatını desteklemeyi amaçlıyoruz

İzmir Doğalgaz’ın yatırım ve işletme alanlarında taşıdığı sorumluluk duygusunu, sosyal alanlar içinde hissettiğini belirten İzmir Doğalgaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “2005 yılından bu yana İzmir’i doğalgaz ağlarıyla örüyoruz. Faaliyetlerimizi sosyal sorumluluk projeleriyle de çeşitlendirerek şehrimizin kültürel ve sosyal yaşamına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bu yıl 11’incisini düzenlediğimiz yarışma ile fotoğraf sanatçılarımıza destek sağlayarak bu önemli sanat dalının gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Tüm katılımcılarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Online başvuru imkanı

İzmir Fotoğrafçılar Odası Başkanı Murat Yavuz, yarışmacılara online başvuru imkanının sağlandığını belirterek, “Yurtiçinden ve yurtdışından gelen talepleri göz önüne alarak yarışma için elektronik başvuru platformunu oluşturuldu.  Fotoğraf severler www.izmigaz.com.tr adresinden online başvuru yapabilecekleri gibi doğrudan ya da posta yolu ile de katılım sağlayabilecekler” dedi.