İzmir Doğalgaz doğaya duyarlı bilim insanları yetişiyor

İzmir Doğal Gaz’dan resim yarışması

İzmir Doğal Gaz düzenlediği resim yarışması ile ağacın, doğanın ve çevrenin önemine dikkat çekerken, yetenekli öğrencileri de ödüllendiriyor.

İzmir Doğal Gaz, düzenlediği çevre konulu resim yarışması ile çocukların çevre ve doğa duyarlılığını artırmaya devam ediyor. “Hayalimdeki Ağaç Ev” konusu ile bu yıl 11’incisi düzenlenen yarışmaya resmi ve özel tüm ortaokul 6-7 ve 8’inci sınıf öğrencileri katılabiliyor.

ÇOCUKLARDA ÇEVRE DUYARLILIĞI GELİŞİYOR

Yarışmanın amacı, çocukların doğaya duyarlılık kazanmalarını teşvik etmek ve aynı zamanda sanatsal yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamak. “Hayalimdeki Ağaç Ev” teması, çocukların doğa sevgisi ve hayal dünyalarını bir araya getirerek, onları hem çevre bilincine hem de sanatsal açıdan keşfetmeye yönlendirmeyi amaçlıyor. Yarışma kapsamında çocuklar, kendi hayal dünyalarında canlandırdıkları ağaç evleri resmetme fırsatı bulacaklar. Yaratıcılık ve özgünlüğün ön planda olduğu bu yarışma, öğrencilere sanatın ve doğanın büyüleyici dünyasını keşfetme şansı sunuyor.

YETENEKLİ ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLİYOR

İzmir ve çevre ilçelerde bulunan tüm resmi ve özel okulları kapsayan yarışma, İzmir İl Mili Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenleniyor. İlk üç derece, mansiyon ve sergilenmeye değer görülen 14 eser sahibi öğrenci çeşitli kategorilerdeki hediyeler ile ödüllendiriliyor. Yetenekli öğrencilerin yetişmesine önemli katkılar sağlayan öğretmenler de çeşitli hediyeler ile takdir ediliyor.

TEMİZ BİR GELECEK İÇİN

Çevre ve doğayla birlikte çocukların gelişiminin de önemli olduğunu ifade eden İzmir Doğal Gaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “Temennimiz, bu yarışma vesilesiyle öğrencilerimizin yaratıcılıklarını sergilerken aynı zamanda doğa sevgisi ve çevre koruma bilinci konusunda da farkındalık kazanmalarıdır. Temiz bir çevre ve sağlıklı ağaçlar, gelecek kuşakların hak ettiği bir yaşam standardını sürdürebilmeleri için hayati öneme sahiptir. Çocuklarımızın çevre ve doğa konularında bilinçlendirilmesini oldukça önemsiyoruz. Bu sene okullarımızda “Hayalimdeki Ağaç Ev “konulu resim yarışmamızla birlikte “Ağaç Ev” adlı müzikal tiyatro oyunumuzu da sahneliyoruz. Oyunumuzla doğa ve çevre bilincini alt yaş öğrenci gruplarında da geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Son teslim tarihi 3 Mayıs olan yarışmada eserler İzmir Doğal Gaz’a posta yoluyla veya doğrudan ulaştırılabilecek. 6 Mayıs’ta jüri tarafından değerlendirilecek eserlerin ödül töreni ise 10 Mayıs’ta İzmir Doğal Gaz Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilecek.