İGDAŞ’tan doğal gaz faturalarına vade farksız taksit kampanyası

İGDAŞ, soğuklarla birlikte artan tüketim miktarı nedeniyle doğal gaz faturalarına vade farksız taksit kampanyası başlattı. Kampanyaya bu yıl 13 banka katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDAŞ), her kış düzenlediği doğal gaz fatura ödemelerinde, kredi kartı ile vade farksız taksit kampanyası için bu yıl 13 banka ile anlaştı. 31 Mayıs 2020 […]

İGDAŞ’tan doğal gaz faturalarına vade farksız taksit kampanyası
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma21 Ocak 2020 10:15

İGDAŞ, soğuklarla birlikte artan tüketim miktarı nedeniyle doğal gaz faturalarına vade farksız taksit kampanyası başlattı. Kampanyaya bu yıl 13 banka katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İstanbul Gaz Dağıtım AŞ (İGDAŞ), her kış düzenlediği doğal gaz fatura ödemelerinde, kredi kartı ile vade farksız taksit kampanyası için bu yıl 13 banka ile anlaştı. 31 Mayıs 2020 tarihine kadar (QNB Finansbank 31 Mart 2020) devam edecek kampanyada Akbank, İş Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası ve Yapı Kredi Bankası, 100 TL üzeri olan faturalara vade farksız kredi kartına 3 taksit uyguluyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 TL- 2 bin TL arası, Vakıfbank 100 TL- 2 bin TL arası faturaları 3 taksite bölüyor.

Alternatif Bank, Denizbank, Garanti Bankası, Şekerbank, TEB bir alt sınır olmaksızın tüm faturalara, QNB Finansbank ise 3 bin TL’ye kadar olan faturalara vade farksız kredi kartına 2 taksit uyguluyor.

Halkbank 100 TL- 50 bin TL arası faturalara 4 taksit uyguluyor. Halkbank kredi kartıyla sadece İGDAŞ veznelerinden yapılan ödemeler kampanya dahilinde taksitlendirilirken, diğer banka kredi kartlarıyla hem İGDAŞ vezneleri, hem de internetsubesi.igdas.com.tr adresi üzerinden online olarak yapılan ödemeler taksitlendirilebiliyor.

“ABONELERİMİZİN ARTAN ISINMA GİDERLERİNİ KOLAYCA ÖDEMELERİ SAĞLANACAK”

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada; “İstanbul genelinde çevre dostu ve ekonomik bir yakıt olan doğal gazı tüm abonelerimize, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Diğer fosil yakıtlara göre çok daha temiz ve çevreci olan doğal gaz, İstanbul’un temiz havasına sağladığı katkının yanı sıra, kullanım kolaylığıyla da yaşantımıza konfor sağlıyor. Havaların soğumasıyla birlikte, doğal gaz tüketimleri de artmaya başladı. Biz de abonelerimizin artan ısınma giderlerini kolayca ödemelerini sağlamak amacıyla taksit kampanyası başlattık. Bankalarla görüşmeler yaparak kampanyamıza katılımlarını sağladık. Amacımız, abonelerimizin hayatını kolaylaştırmak.” dedi

İGDAŞ’ın taksit kampanyasına katılan bankalar ve katılım şartları şu şekilde: