GAZBİR-GAZMER toplantısı Esgaz ev sahipliğinde yapıldı

GAZBİR-GAZMER İç Tesisat ve Sertifika Komisyonu Toplantısı, Esgaz’ın ev sahipliğinde Eskişehir’de yapıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüşe açılan Baca Kontrol Denetim Tebliği Taslağı’nın görüşülmesi amacıyla 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde Esgaz A.Ş.’nin ev sahipliğinde Eskişehir’de toplantı düzenlendi. Toplantıya başta EPDK grup başkanı, enerji uzmanları ve enerji uzman yardımcıları olmak üzere GAZMER, UGETAM ve Türkiye’nin çeşitli […]

GAZBİR-GAZMER toplantısı Esgaz ev sahipliğinde yapıldı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma14 Kasım 2019 13:00
  • Güncelleme14 Kasım 2019 13:40

GAZBİR-GAZMER İç Tesisat ve Sertifika Komisyonu Toplantısı, Esgaz’ın ev sahipliğinde Eskişehir’de yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görüşe açılan Baca Kontrol Denetim Tebliği Taslağı’nın görüşülmesi amacıyla 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde Esgaz A.Ş.’nin ev sahipliğinde Eskişehir’de toplantı düzenlendi. Toplantıya başta EPDK grup başkanı, enerji uzmanları ve enerji uzman yardımcıları olmak üzere GAZMER, UGETAM ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki gaz dağıtım şirketlerinin iç tesisat yöneticileri katıldı.

Esgaz’dan yapılan açıklamaya göre toplantıda Baca Kontrol Denetim Tebliği Taslağı tüm yönleriyle değerlendirildi. Değerlendirilen taslak için Bakanlığa sunulmak üzere katılımcıların görüşleri alındı.

Toplantıda ayrıca Esgaz ve İzmirgaz ortaklığında gerçekleştirilen UBKS (Ulusal Baca Kayıt ve Kontrol Sistemi) Ar-Ge projesinin tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Toplantının devamında komisyon üyeleri sektörde devam eden faaliyetler ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Toplantı sonrasında katılımcılar ile beraber Odunpazarı Evleri, Hamamyolu, Porsuk Çayı gibi Eskişehir’in tarihi ve turistik mekanlarına kültür gezisi gerçekleştirildi.