European Utility Week 2019 başladı

Avrupa’nın en önemli ve en büyük akıllı şebeke etkinliklerinden European Utility Week 2019, Türk heyetinin geniş katılımıyla başladı. GAZBİR-GAZMER ve Business France işbirliği ile organize edilen European Utility Week 2019, bugün Fransa’nın başkenti Paris’te başladı. Kamu ve özel sektör temsilcilerinden oluşan Türk heyeti, organizasyonda sektörün durumunu yerinde analiz etmek, yerli ve yabancı yatırımcılar ile bir […]

European Utility Week 2019 başladı
Tolgahan Küçük
  • Yayınlanma12 Kasım 2019 17:00
  • Güncelleme12 Kasım 2019 17:12

Avrupa’nın en önemli ve en büyük akıllı şebeke etkinliklerinden European Utility Week 2019, Türk heyetinin geniş katılımıyla başladı.

GAZBİR-GAZMER ve Business France işbirliği ile organize edilen European Utility Week 2019, bugün Fransa’nın başkenti Paris’te başladı. Kamu ve özel sektör temsilcilerinden oluşan Türk heyeti, organizasyonda sektörün durumunu yerinde analiz etmek, yerli ve yabancı yatırımcılar ile bir araya gelmek, en son ve yeni teknolojileri takip edebilmek ve B2B görüşmeler yapmak için  gün boyu yoğun bir ziyaret programı gerçekleştirdi. GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, GAZBİR-GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali Akman, TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Eltemtek Genel Müdürü Şerif Okluoğlu, Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı Strateji Dairesi Başkanı Ömer Sami Yapıcı ile Türkiye’deki gaz dağıtım ve üretim firmalarının üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 80 kişilik heyet, fuar alanında çeşitli temaslarda bulundu.

Başlangıçta Fransa Pavilyonu’na gerçekleştirilen ziyaret ile Fransa Başkonsolosluğu Ticaret Müşavirliği – Business France’tan Burhan Çağlar’ın eşliğinde “Türk-Fransa Seansı” düzenlendi. Türk delegasyonunun oluşumundaki büyük başarıdan dolayı Fransa ilk uluslararası delegasyon seansını Türkiye ile belirledi. Gerçekleştirilen 1 saatlik görüşmede öncelikle GAZBİR sunumu, ardından Fransız Thinksmargrids Derneği sunumu, Pavilyon tanıtımı ve karşılıklı plaket takdim töreni gerçekleştirildi.

Heyet daha sonra, fuar alanında stand açan Türk firmalarından; BAŞARSOFT (MAPSIS), BAYLAN, ECLIPSE, KLEMSAN, LUNA, VHS – AKSES ve FRS GAZ standlarına ziyaretler gerçekleştirdi.

Organizasyon 13 Kasım Çarşamba günü sona erecek.