Doğal gazda Mart tarifesi belirlendi

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Mart ayı itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidildiğini açıkladı. BOTAŞ’ın internet sitesinde Mart ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı. Doğal gazda Mart’ta geçerli olacak mesken abonelerinin tarifesi sabit kalırken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarifede […]

Doğal gazda Mart tarifesi belirlendi
Eylül Şahin
  • Yayınlanma28 Şubat 2023 13:34

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Mart ayı itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidildiğini açıkladı.

BOTAŞ’ın internet sitesinde Mart ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı.

Doğal gazda Mart’ta geçerli olacak mesken abonelerinin tarifesi sabit kalırken, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı tarifede indirim yapıldı.

Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine Mart’ta uygulayacağı satış fiyatı bin metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira.

Sanayi abonelerinin tarifesi, kademe 1 için bin metreküp doğal gazda 7 bin 124 lira, kademe 2 için ise 11 bin 850 lira olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise bin metreküp doğal gazın fiyatı 12 bin lira olarak açıklandı.

Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

AA