Türkiye Enerji Zirvesi

Bursa’nın yıldızları Türkiye ikincisi oldu

Bursagaz’ın ana sponsor olduğu Bursa Yıldızları, oynadığı 5 maçın tamamını kazanarak çıktığı Basketbol 16 Yaş Altı Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası final maçında, kadrosunu Anadolu Efesli basketbolcuların oluşturduğu Megabasket takımı ile karşılaştı. 75-69 sonuçlanan final maçında Bursa’nın gururu Bursa Yıldızları, Türkiye ikinciliğini ilan etti. Bursa Yıldızları Final performansıyla da Bursa’yı gururlandırdı.

 

Basketbol 16 Yaş Altı Erkekler A Seviye Türkiye Şampiyonası finali Konya’da oynandı. Bursagaz’ın ana sponsor olduğu Bursa’nın Yıldızları, 5 maçın tamamını kazanarak çıktığı final maçında, kadrosunu Anadolu Efesli basketbolcuların oluşturduğu Megabasket takımı ile karşılaştı. Bursa’yı gururlandıran bir performans sergileyen Bursa Yıldızları, 75-69 sonuçlanan maçı küçük bir farkla kaybederek, Türkiye ikincisi oldu.

 

Basketbol 16 Yaş Altı Erkekler’de Türkiye ikincisi Bursa Yıldızları, 900 binin üzerinde abonesi, teknoloji odaklı yönetim anlayışı ve sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’nin üçüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi olan Bursagaz tarafından destekleniyor.

 

HER YAŞTAN BURSA’NIN YILDIZLARI SAHADA

 

U16 Yıldız Takım’ı dışında U11, U12, U13, U14 ve U16 liglerinde de takımları olan Bursa Yıldızları’nın toplamda 9 takımı bulunuyor. 2001-2010 doğumlu sporculardan oluşan takımlardan U11 Minik Takım’ı Bursa yerel liginde 10 maçın 10’unu da kazanarak yarı finallerde mücadele ediyor.