Bursagaz’dan çalışanlarına özel seminer

 Bursagaz, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği haftası nedeniyle tüm şirket çalışanlarının katıldığı bir etkinlik düzenledi. Bursagaz’ın sahada ve ofiste görevli tüm ekibinin yanı sıra Enervis çalışanlarını da bir araya getiren, Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral çalışma ortamında karşılaşılabilecek psikolojik ve fizyolojik risk etmenlerini anlattı.

Bursagaz’ın, tüm çalışanların katılımıyla beşincisi gerçekleştirilen ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Etkinliği, geçtiğimiz günlerde Bursagaz binasında düzenlendi. Sabah saha ekiplerine, öğleden sonra ise ofis çalışanlarına olmak üzere iki oturumlu düzenlenen etkinlik, Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp’ın yaptığı konuşmayla başladı.

ÖNLEMEK ÖDEMEKTEN DAHA UCUZ VE İNSANCIL

Tüm çalışanları, işten kaynaklanan bir zarara uğramamaları için başta yasalarla düzenlenen sonrasında ise Bursagaz tarafından belirlenen iş güvenliği kurallarına tavizsiz uymaya davet eden Dr. Rapp, “Bursagaz, bugün Türkiye’nin en büyük üçüncü doğal gaz dağıtım şirketi ve her geçen yıl büyüyerek yoluna devam etmesinde, işimize karşı duyduğumuz heyecan ve tutkunun büyük rolü var. Rahat ve güvenilir bir ortamda hep beraber çalışabilmek adına “iş güvenliği kurallarına” gereken önemin verilmesi hepimiz için büyük önem taşıyor. Unutmamalı ki önlemek, ödemekten daha ucuz ve insancıl bir davranış…” diye konuştu.

İŞ GÜVENLİĞİ TÜM TARAFLARIN KATILIMIYLA MÜMKÜN

 

Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp’ın ardından sözü devralan Halk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Oğuz Özyaral ise yaptığı sunumda; güvenlik kültürü, acil durumlarda kriz yönetimi, tehlikeler, kişisel koruyucu donanımlar, risklerin belirlenmesi ve ramak kala olayları hakkında detaylı bilgiler verdi. Konuşmasında önleyici tedbirler hiyerarşisinden de bahseden Doç. Dr. Özyaral, başka bir önlem alınamaması halinde kişisel koruyucu malzemelerin kullanılmasının önemini hatırlattı. Doç. Dr. Özyaral, iş güvenliğinin hem çalışan hem işveren, tüm tarafların sahip çıkması gereken geniş bir kavram olduğuna dikkat çekerek, tarafların etkin katkılarının önemini vurguladı.

 

BURSAGAZ’A İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’NDEN TAM PUAN!

 

Bursagaz’ın LEED platinum sertifikalı binasını da gezen Doç. Dr. Oğuz Özyaral, iş sağlığı ve güvenliği açısından hem fizyolojik hem de psikolojik tüm koşulların en iyi şekilde sağlandığını belirterek, Bursagaz’ı tebrik etti. Doç. Dr. Özyaral, Bursagaz’ın bünyesindeki doktor, hemşire ve uzman personeliyle de iş sağlığı ve güvenliği açısından tam not verdi.

Sunum ve konuşmaların ardından Doç. Dr. Oğuz Özyaral’a, günün anısına plaket takdim edildi.