Ulaşımda alternatif yakıt teknolojilerinin yeri tartışıldı

10. Türkiye Enerji Zirvesi’nde “Ulaşımda Alternatif Yakıt Teknolojileri ve Yeni Pazar Dinamikleri” oturumu gerçekleştirildi.

Bu yıl 10.’su düzenlenen Türkiye Enerji Zirvesi’nin ikinci gününde “Ulaşımda Alternatif Yakıt Teknolojileri ve Yeni Pazar Dinamikleri” oturumu düzenlendi. Oturumun açılış konuşmasını TEMSA CEO’su Aslan Uzun yaptı. Uzun, konuşmasında enerji ve otomotiv sektörünün iş birliğinin önemine dikkat çekerken kendilerinin de bu anlayışla çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Moderatörlüğünü DEK Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Barış Sanlı’nın yaptığı oturumda FGE Direktörü Cüneyt Kazokoğlu, TEHAD Kurucu Başkanı Berkan Bayram, Lexus Türkiye Direktörü Selim Okutur, Naturelgaz CEO’su Hasan Tahsin Turan ve E-Şarj Kurucu Ortağı Cem Bahar, konuşmacı olarak yer aldı.

Oturumda elektrikli araba piyasası, alternatif yakıtlar, ulaşımın elektriklenmesi, dizel yakıtın çevreye ve sağlığa zararları, ulaşımda hidrojen yakıtlı araçlar, doğal gazın alternatif yakıt olarak kullanımı gibi konular tartışıldı.