TİGEM ve Asis Otomasyon iş birliğinde yeni adım

Daha önce başlayan TİGEM ve Asis Otomasyon iş birliği, TİGEM Amasya/Gökhöyük akaryakıt ikmal istasyonuna Asis otomasyon sistemlerinin kurulması ile devam ediyor.

2018 yılında Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü‘nün Ankara Gazi Sosyal Tesislerinde bulunan akaryakıt istasyonuna Petech Akaryakıt Otomasyon Sistemi kurulması ile başlayan TİGEM ve Asis Otomasyon iş birliği TİGEM Amasya/Gökhöyük akaryakıt ikmal istasyonuna Asis otomasyon sistemlerinin kurulması ile devam ediyor.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait Amasya/Gökhöyük akaryakıt istasyonuna Petech tank ve pompa otomasyon sistemleri kuruldu ve araçlara da Cyber TTS taşıt tanıma sistemi takıldı. Ayrıca ürünlerle ilgili gerekli eğitimler verildi. Bu sayede Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğünün Amasya/Gökhöyük istasyonunda akaryakıt kontrolü verimli bir şekilde sağlanmaya başladı. Ek olarak kurulan Merkezi yönetim Sistemi ile TİGEM akaryakıt tüketimlerini ve akaryakıt alımlarını 7/24 online olarak takip ediyor.

Asis Otomasyon, 2018 yılından beri süregelen verimli iş birliği ile Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüklerinin, Kırşehir Malya, Eskişehir Anadolu, Ceylanpınar, Gümüşsu, Beyazkule, Ankara Polatlı, Konya Konuklar ve son olarak Amasya Gökhöyük olmak üzere bugüne kadar, toplam 8 noktasına otomasyon sistemlerini kurduğunu bildirdi.

“KAMU KURUMLARININ ASİS’i TERCİH ETMESİNİN NEDENİ ASİS OTOMASYON’UN AR-GE YETENEĞİ”

Konu ile ilgili açıklama yapan Asis Otomasyon Kamu Satışları Sorumlusu Kortan Kaltakıran, TİGEM ve birçok kamu kurumunun Asis Otomasyon’u tercih etmesinin nedenin Asis Otomasyon’un Ar-Ge yeteneği olduğunu belirterek; “Bu özelliğimizden ötürü müşterilerimize ihtiyaca yönelik proje geliştirerek inovatif bir yaklaşımla çözümler sunmaktayız” dedi. 2022 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını, kamu kurumlarında Asis’in en çok tercih edilen otomasyon sistemleri olduğunu belirtti.  Asis’in satış sonrası hizmetlerine de dikkat çeken Kaltakıran; “Asis teknik ekibimiz, yetkili servislerimiz ve bayi ağımızın eşsiz iş birliği ve çözüm ortaklığı neticesinde, tüm Türkiye’de 7/24 canlı çağrı merkezimizle, kamu ve özel sektör müşterilerimizin sorunlarına, İ-SEÇ kuralları dâhilinde, zamanında müdahale ve yönlendirmeleri eksiksiz olarak karşılamaktayız” dedi.

Yine şirket tarafından yapılan açıklamada da şu bilgiler verildi: “Akaryakıt sektörüne komple istasyon çözümleri sunan ASİS, Türkiye genelinde tüm akaryakıt dağıtım şirketlerine, kamu ve özel sektör kuruluşlarına hizmet vermektedir.   AR-GE faaliyetlerine her zaman maksimum önem veren ASİS, sektörün en büyük AR-GE merkezini 2018 Ocak ayında hizmete sunmuştur.  8 adet proje geliştirme deney laboratuvarı, tam donanımlı 2 adet gelişmiş test ve 1 adet prototipleme laboratuvarı ile uydu sistemleri, ödeme sistemleri, mobil uygulamaları IOT, yapay zeka, robotics, gömülü sistemler, görüntü analizi ve sensör teknolojileri ana başlık ve konularında çalışmaktadır. Asis Otomasyon, akaryakıt piyasasının ihtiyaçlarını gözlemleyerek ve öngörülerde bulunarak ortaya çıkardığı ürünler ve çözümler ile sektörünün lideri haline gelmiştir. Yenilikçi ve Türkiye ’de hep ilk olan çözümleri ile her zaman önde olan ASİS, AR-GE çalışmaları ile ürün, hizmet ve çözüm portföyünü sürekli geliştirmektedir.”