Shell İstasyonlarında deli2go sandviçleri tekerlekli sandalyeye dönüşüyor

Shell & Turcas, Engelsiz Yaşam yaklaşımı doğrultusunda geçen yıl 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nda başlattığı programla, her deli2go sandviçin satışından belli bir tutarı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne (TOFD) bağışlıyor. Shell Select marketlerde satılan her deli2go sandviçe ek olarak, havuçlu kek ve mozaik pasta satışından da elde edilecek gelirin belli bir tutarı yine TOFD’ye bağışlanıyor.

Türkiye’de 1923’ten bu yana topluma ve çevreye karşı olan sorumluluk bilinciyle 1100’den fazla istasyonunda 15 bin çalışanıyla her gün 1 milyondan fazla misafire hizmet verdiğinin altı çizilen Shell &Turcas, sosyal yatırım programlarıyla topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Shell, Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında “Eşitsizliklerin Azaltılması” hedefiyle Engelsiz Yaşam için çalışmalarını 2021 yılında deli2go sandviçlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmını TOFD’ye bağışlayarak genişletti. Shell, misafirlerine üzerinde TOFD logosu bulunan bu ‘En Anlamlı Öğünler’i sunarken, ihtiyaç sahiplerinin tekerlekli sandalyeye ulaşmasını sağlıyor.

‘GÜNÜN EN ANLAMLI ÖĞÜNÜ’ SHELL’DEN

Shell Select marketlerde satılan deli2go sandviçlere ek olarak, havuçlu kek ve mozaik pasta satışlarından elde edilecek gelirin de bir kısmı yine TOFD’ye bağışlanıyor. Üzerinde TOFD logosu bulunan bu ürünler ile farkındalığın yükseltilmesine katkıda bulunmak amaçlanıyor. Böylelikle TOFD logolu deli2go ürünleri alan Shell misafirleri, benzersiz lezzetlerin tadını çıkarırken aynı zamanda engelsiz bir yaşama destek vermiş oluyor.

Shell & Turcas, Engelsiz Yaşam yaklaşımı doğrultusunda özel gereksinimli misafirlerinin hayatını kolaylaştırmak için 2017 yılında Engelsiz Hizmet Alanı’nı uygulamaya aldı. ‘Engelsiz Hizmet Alanları’nda, özel gereksinimli misafirler marketteki alışverişlerinden ödemeye kadar istedikleri hizmeti istasyon çalışanlarından refakat desteği ile veya araçlarından inmeden alabiliyor. Bugün Türkiye çapında 800’den fazla Shell istasyonunda Engelsiz Hizmet Alanı bulunuyor.

Shell & Turcas’ın Engelsiz Yaşam yaklaşımının bir parçası olarak TOFD ile birlikte “plastik kapak toplama” çalışması da devam ediyor. Shell & Turcas, iş ortakları, misafirleri ve çalışanlarıyla topladığı plastik kapakları tekerlekli sandalye alımı için bağışlıyor. Shell & Turcas’ın ülke çapındaki Madeni Yağ distribütörlerinin aktif katılım gösterdiği bu çalışmaya, misafirler de topladıkları kapakları getirerek dahil oluyorlar.