RM İstanbul, personel eğitimlerine aralıksız devam ediyor

RM İstanbul, ORAK Proje Yönetimi, Eğitim ve Danışmanlık şirketi ile yapılan işbirliği çerçevesinde “Akaryakıt istasyonlarında Emniyetli Çalışma” pasaportlarını yeniledi.

 

Sıfır hata ve sıfır iş kazası hedefiyle faaliyetlerini sürdüren RM İstanbul, bu konuda farkındalığı arttırmak için düzenlediği eğitimlerine alanında uzman eğitimcilerin öncülüğünde hız kesmeden devam ediyor. Çalışanlarını yılda iki kez periyodik olarak bu eğitimlere tabii tutan RM İstanbul, son olarak 120 kişilik Dış Montaj ekibine ‘Akaryakıt İstasyonları Emniyetli Çalışma Eğitimi’ni vererek, bu konudaki hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu.

 

Sektörde yaklaşık 26 yıllık tecrübeye sahip Gürdal Orak tarafından verilen 1 günlük eğitim sonunda başarılı olan RM İstanbul çalışanları akaryakıt istasyonlarında geçerliliği olan 1 yıl süreli “Akaryakıt İstasyonları Emniyet Pasaportu” ve Katılım Sertifikası sahibi oldular.

 

Akaryakıt istasyonlarında faaliyet gösteren tüm taraflar için özel olarak tasarlanmış ve uluslararası tecrübe ve standartlar çerçevesinde sektörün önde gelen firmalarının ve PETDER’in katkılarıyla geliştirilmiş olan “Emniyet Pasaportu eğitimleri” 2012 Ocak’tan bu yana büyük bir katılımcı ve memnuniyet oranıyla devam ediyor.
“Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği”, “Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması hakkında Yönetmeliği”, “İş Ekipmanlarının kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği”, “Çalışanların Patlayıcı Ortamlardan Korunması Hk. Yönetmeliği” ve “Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hk. Yönetmeliği” içeriğine uygun olarak hazırlanan eğitim RM İstanbul çalışanları tarafından da büyük beğeni kazandı.

 

‘RM İSTANBUL OLARAK İŞ GÜVENLİĞİNDE SÜREKLİ BAŞARIYA ODAKLANDIK’

 

RM İstanbul’un her zaman iş güvenliğinde başarıya odaklandığına vurgu yapan İpek, “İş sağlığı ve güvenliğine ilişkin görmezden gelinen her bir uygunsuzluğun, acı ve gözyaşı olarak geri döneceğini unutmayalım. Hiçbirimizin, evimizde bizi bekleyen ailemizi, bu acıya sürükleme hakkı yoktur. Her şeyi öteleyip, vazgeçebiliriz ama çalışanımızın sağlığından ve güvenliğinden vazgeçemeyiz. Bunu öteleyemeyiz. Bunun için şirketimiz bünyesinde kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemini koruyup, geliştireceğiz. Bu konuda her birimize büyük sorumluluk düştüğünü unutmayacağız. Gerçekleştirdiğimiz eğitimleri aralıksız sürdürüp, bu konudaki pratiklerimizi geliştireceğiz. Buraya gelip, eğitimlere katıldığınız için hepinize canı gönülden teşekkür ederim” dedi.

 

‘HİÇBİR ŞEY İNSAN SAĞLIĞINDAN VE HAYATINDAN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR’

 

Eğitim programı öncesi bir konuşma yapan RM İstanbul Genel Müdürü Yavuz İpek, en önemli amacın sıfır iş kazası olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çalışanlarımıza periyodik olarak yılda en az iki kere iş güvenliğinin önemini hatırlatıp, aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza iş güvenliği eğitimi veriyor ve eksik kalan bilgilerimizi tamamlıyoruz. İş güvenliğinin başarıya ulaşması ancak ve ancak sizlerin katılımı ve sizlerin bu süreçlere uyumu ile olabilir. Sizlerden bu konuya önem vermenizi ayrıca rica ediyoruz. Hiç bir şey insan sağlığından ve hayatından daha değerli değildir. ”