Petrol Ofisi sosyal medyasına ‘Altın Ödül’

Sosyal medyanın liderlerini buluşturan Social Media Awards Turkey’de 2020 yılının en iyileri açıklandı; Petrol Ofisi üç ödül birden aldı.

Hem rakamsal veriler, hem de sektörün önemli isimlerinden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmelerle en iyilerin belirlendiği ve sosyal medya liderlerinin ödüllendirildiği Social Media Awards Turkey 2020 sonuçları açıklandı. BoomSonar ve Marketing Türkiye işbirliğiyle düzenlenen Social Media Awards Turkey 2020’de Petrol Ofisi, biri altın, ikisi gümüş olmak üzere toplam 3 ödüle layık görüldü.

SOCIALBRANDS VERİ ANALİTİĞİ ÖDÜLLERİ’NDE ALTIN ÖDÜL

Petrol Ofisi’nin ilk ödülü, tüm sektörlerden markaların yıl boyunca sosyal medya performanslarını tarafsız ve veriye dayalı olarak hazırlanan SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarına göre değerlendirildiği SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nden geldi. şİRKET bu alanda Altın Ödül’e layık görüldü.

Social Media Awards Turkey 2020’de lider Petrol Ofisi diğer ödüllerini ise sosyal medya sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından 1 Mart 2019 – 31 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen sosyal medyadaki en başarılı kampanya ve projelerinin değerlendirildiği Jüri Ödülleri’nden aldı. Jüri Ödülleri’nde Petrol Ofisi Sosyal Lig, hem ‘Fikir Önderi ve Fenomen Kampanyası’ ve hem de ‘Sayfa ve Topluluk Yönetimi’ kategorilerinde iki Gümüş Ödül birden kazandı.

“VERİ ANALİTİĞİ İLE GELEN ALTIN ÖDÜL BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ”

Petrol Ofisi’nin iletişim stratejisini belirlerken, ‘müşteri odağı ve içgörü’ ile ‘veri’ konularına çok özen gösterdiğine vurgu yapan Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, şu açıklamalarda bulundu:

“Datadan beslenen içerik stratejisine çok inanıyoruz. İnsanlar ancak ve ancak ilgi duydukları, kendilerine yakın ve doğru buldukları içerikleri izliyor. Bu sebeple markanın odakta olduğu içerikler değil, insanların odakta olduğu ancak markaya çapalanmış, marka amacına hizmet eden, gerçek ve samimi içerikler üzerine çalışıyor, yatırımlarımızı da bu yönde yapıyoruz. Bu içerikleri prodüksiyon açısından da çok kaliteli yapmaya özen gösteriyor, marka yatırımımızı da gittikçe arttırıyoruz. Bu içeriklere en güzel örneklerden biri de; Petrol Ofisi’nin önemli günler için hazırladığı video serisidir.

“ÖNEMLİ GÜNLER: 161.8 MİLYON ERİŞİM, 48.2 MİLYON İZLENME, 2 MİLYON ETKİLEŞİM”

Alakoç, Petrol Ofisi’nin sosyal medya içeriklerinden önemli günler paylaşımlarının yalnızca 2020 rakamlarına bakıldığında dahi başarının açıkça görülebildiğini belirterek şunları söyledi:

“2020 yılında Önemli Günler serisindeki 10 paylaşımız 74.1 milyon erişim, 23.4 milyon izlenme ve 684 bin etkileşime ulaştı. 2018 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz tüm Önemli Günler paylaşımları ise toplamda yaklaşık 185 milyon erişim, 55 milyon izlenme ve 2.5 milyon etkileşime sahip.

Veri konusunda ise; her ay yayınladığımız içeriklerin sosyal araştırma datalarını analiz edip, ilgi çekenlerin sayısını arttırırken, daha az ilgi çekenleri değiştirip güncelliyoruz. SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri’nden aldığımız bu Altın Ödül de bizler için çok değerli. Markamız ve iletişim stratejimiz açısından bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu da bizi daha iyi işler yapmak için motive ediyor.”

“PETROL OFİSİ SOSYAL LİG ÖDÜLE DOYMUYOR”

“Türkiye’de fantezi futbol oyunlarının 1 numarası ve pazarlama alanında da örnek vaka konumundaki Petrol Ofisi Sosyal Lig de, markamız ile müşterilerimiz arasında interaktif bir iletişim platformu işlevi ile sürdürülebilir etkileşim alanında önemli, yeni ve farklı bir baz oluşturdu.” diyen Beril Alakoç, bu platformun ve ürettikleri içeriklere verdikleri önemin, benzersiz bir deneyim sunarak yarattığı bu fark ile birçok platformda defalarca takdir gördüğünü ve ödüller kazandığını söyledi. Alakoç son olarak, “Petrol Ofisi Sosyal Lig’in Social Media Awards Turkey 2020’de, sosyal medya sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri ile oluşan Jüri Ödülleri’nde de iki farklı kategoride birden Gümüş Ödül’lere layık bulunması da bizler için ayrı bir gurur kaynağı oldu.” diye konuştu.