PETFORM enerji ve KVKK eğitimi düzenleyecek

PETFORM Enerji Eğitimi ve Araştırmaları İktisadi İşletmesi ve Yazıcı Hukuk tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin eğitim programı 1 Mart tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Avrupa Birliği’nin direktiflerine uygun olarak kişisel verilere dair çerçeve bir düzenleme getirmeyi amaçlayan “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” 7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe girdi. Kanun hem özel sektör, hem de kamu sektörü için kişisel verilerin korunması ve işlenmesine dair süreçler ile yükümlülükleri düzenlemekte; belirtilen yükümlülüklere uyum sağlamayan şirketler için de 5 bin TL’den başlayıp 1 milyon TL’ye kadar çıkabilen idari cezalar öngörülüyor.

Gerçekleştirecek eğitimde, şirketlerin KVKK kapsamında getirilen yenilik ve yükümlülükleri nasıl yerine getireceği, bu kapsamda ihtiyaç duyacakları bilgi ve yöntemler ve bilhassa enerji sektöründe faaliyet gösteren veri sorumlularının uygulamada sıkça karşılaştıkları sorunlara yer verilecek.

Eğitime katılım sağlamak ve detaylı bilgi almak isteyen şirketler gokhan.sorus@petform.org.tr mail adresinden irtibata geçebilecekler.

PETFORM Başkanlığına yeniden Aziz Camcı seçildi