OPET’e PRİDA İletişim Ödülleri’nde 4 ödül birden

OPET, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri’nde, 4 ödülün birden sahibi oldu. “Rahşan Gülşan’la OPET Kadın Gücü Sohbetleri” PRİDA ve Başarı Ödülü’ne layık görülürken, “Bir Destandır Gelibolu” kitabı PRİDA, Dünya Kadınlar Günü kapsamında yapılan medya iletişim çalışmaları ise Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri’nde OPET, 4 farklı kategoride ödüle layık görüldü. “Bir Destandır Gelibolu” kitabı ‘Kurumsal Yayınlar’ kategorisinde Prida’nın sahibi oldu. Rahşan Gülşan’la OPET Kadın Gücü Sohbetleri ‘Belirli Gün İletişimi’ kategorisinde Prida alırken, ‘Topluluk Yaratımı ve Yönetimi’ kategorisinde ise Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Dünya Kadınlar Günü kapsamında yapılan medya iletişim çalışmaları ise OPET’e ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk İletişimi’ kategorisinde Başarı Ödülü getirdi.

OPET’in tarihi Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması hedefiyle 2006 yılında başlattığı “Tarihe Saygı Projesi” yolculuğu, “Bir Destandır Gelibolu” adı ile geçtiğimiz yıl kitap haline getirildi. OPET’e ‘Kurumsal Yayınlar’ kategorisinde Prida getiren çalışma, Arzu Karamani Pekin tarafından kaleme alındı. Kitapta, proje kapsamında Alçıtepe, Seddülbahir, Bigalı, Kilitbahir, Kocadere, Behramlı, Küçük ve Büyük Anafarta köyleri ile Eceaabat ilçesindeki yenileme ve düzenleme çalışmalarının yanı sıra, 57. Alay Şehitliği, Akbaş Şehitliği, Tarihe Saygı Ortaokulu ve Çanakkale Şehitler Anıtı Mescit’inde gerçekleştirilen düzenlemeler fotoğraflarla anlatıldı. Kitapta ayrıca Çanakkale Savaşı’nda kahramanca canlarını veren şehitlerimize yakışır bir düzenlemeyle yeni bir çehreye kavuşan Gelibolu Yarımadası Ecebat bölgesinin tarihi ve kültürel zenginliğine de yer verildi.  

OPET’in Dünya Kadınlar Günü kapsamındaki medya iletişim çalışmaları ise Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.  Bu yıl OPET tarafından 1-8 Mart arası dönemde medyanın her kanalı kullanılarak yapılan iletişim çalışmaları kapsamında

yaklaşık 700 haber içeriği ve özel yayınlarla 6 milyona yakın kişiye erişim sağlanırken sosyal medyada da 40 milyon civarında bir etkileşim kaydedildi.

KADIN GÜCÜNÜN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKEN YOUTUBE PROJESİ

“Rahşan Gülşan’la OPET Kadın Gücü Sohbetleri” ‘Belirli Gün İletişimi’ kategorisinde Prida alırken, ‘Topluluk Yaratımı ve Yönetimi’ kategorisinde ise Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Moderatörlüğünü Rahşan Gülşan’ın üstlendiği OPET Youtube kanalında yayınlanan “Kadın Gücü Sohbetleri”, kadın istihdamı ve kadın gücünün global ölçekteki önemine dikkat çeken bir youtube projesi. Amaç ülkenin dört bir yanındaki OPET’lerde çalışan kadınlara ulaşmak, farklı şehirlerdeki Kadın Gücü çalışanlarını tanıtmak ve başarılarını paylaşmak. OPET Kadın Gücü Sohbetleri, bir yol hikayesi olarak kurgulandı.  Rahşan Gülşan’ın aracına yerleştirilen özel kameralar ile yolculuk boyu konuklarla yapılan sohbet ya da konsepte göre farklı mekanlardaki çekimler ve OPET istasyonlarına yapılan ziyaretler izleyicilerle paylaşılıyor. Ayda bir yeni içerik yayına alınan çalışma kapsamında bugüne kadar yayınlanan 6 video toplam 3 milyona yakın izlenme oranına ulaştı.