23 nisan Püis-İmran Okumuş koronavirüs akaryakıt prim 19 Mayıs

Okumuş, Bakan Varank’a sektörün sorunlarını aktardı

PÜİS Genel Başkanı Okumuş, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank ile telekonferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleştirerek sektörün sorunlarını anlattı.

Aynı zamanda TİSK Yönetim Kurulu Üyesi de olan PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, bugün TİSK Yönetimi ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile telekonferans aracılığıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

PÜİS’ten konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, koronavirüs nedeniyle ekonomide yaşanan sorunların görüşüldüğü ve 2 saatin üzerinde süren toplantıda Genel Başkan Okumuş, salgın nedeniyle akaryakıt bayilerinin yaşadığı sorunları dile getirerek çözüm önerilerini iletti. Okumuş, acil önlem alınmadığı takdirde binlerce istasyonun kapanacağı yönündeki öngörüsünü Varank’a iletti.

Okumuş ayrıca, küresel salgın nedeniyle düşen ham petrol fiyatları dolayısıyla ülkemizde de akaryakıt fiyatlarının önemli boyutta düştüğünü, dağıtım şirketleri ve bayilerin bu süreçte ciddi ekonomik kayıplara uğradıklarını ifade etti. PÜİS Genel Başkanı, sektörde faaliyet gösteren rafineriler, dağıtım şirketleri ve bayilerin sorunlarının bir bütün olarak ele alınması ve bu sorunların çözümü için ayrı bir paket hazırlanmasını talep etti.