Naifoğlu Holding, Class Petrol’le yatırımlarını sürdürüyor

Class Petrol, son olarak Alanya’daki ikinci istasyonu ile Çeşme ve Sefaköy istasyonlarını faaliyete geçirdi.

Naifoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Class Petrol, yatırımlarına devam ediyor. Şirket bu doğrultuda son olarak Alanya’daki ikinci istasyonunu ile Çeşme ve Sefaköy istasyonlarını faaliyete geçirdi. Ülke genelinde 50 istasyonda 2 bin 200 kişiye istihdam sağlayan Naifoğlu Holding’in İstanbul’da Göztepe, Merter, Tuzla, Bayramoğlu ile Sakarya, Aksaray, Çanakkale’de de yeni Class Petrol istasyonları açmayı planladığı ifade edildi.

Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Naifoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahsun Uslu, pandeminin akaryakıt sektöründeki olumsuz etkilerinin bertaraf edilmeye başlandığını belirterek yıl sonunda büyümenin gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti. 2019’un sektör açısından durağan geçtiğini ifade eden Mahsun Uslu, 2020’nin de pandemi dolayısıyla ekonomik açıdan hem dünya hem de Türkiye açısından iyi bir yıl olarak başlamadığını dile getirerek “Ancak alınan tedbirler sürecin kontrol altına alınmasını sağladı. Biz sektör olarak bu yıl sonunda az da olsa bir büyüme bekliyoruz. Satışlarımızda artış yaşanıyor. Bu minvalde yatırımlarımıza da hız verdik.” şeklinde konuştu.

“BİNLERCE KİŞİYE YENİ İSTİHDAM SAĞLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına istihdam çağrısını da hatırlatan Mahsun Uslu, “Cumhurbaşkanımız pandemi sürecinde şirketlere istihdam çağrısında bulundu. Biz bu çağrıya kayıtsız kalmıyoruz ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. Yüzlerce hatta binlerce kişiye yeni istihdam sağlayacağız” dedi.