MRY Grup, özel çocuklara özel bir gün yaşattı

Kocaeli’de Petrol Ofisi bayisi olan MRY Grup, “+1 Farkla Çalışan” projesi kapsamında özel çocuklar için bir etkinlik gerçekleştirdi.

Kocaeli’de öğrenim gören özel çocuklar, Petrol Ofisi bayisi MRY Grup, +1 Fark ile Gölcük Down Sendromlular Derneği, Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve DUSTER 41 Kocaeli Of Road Kulübü işbirliği ile çok özel bir gün geçirdiler.

‘+1 Farkla Çalışan’ projesi kapsamında, 28 Ağustos günü özel çocukların yanı sıra aileleri ve dernek yöneticilerinin de katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlik, titizlikle alınan pandemi tedbirleri altında gerçekleştirildi. Petrol Ofisi bayisi Mehmet Yaşar’ın ev sahipliğinde MRY Petrol akaryakıt istasyonunda misafir edilen 4 özel çocuk, akaryakıt ve market satış görevlilerine refakat etti. MRY Petrol görevlileri bu anlamlı etkinlikte, özel çocukların eşliğiyle‘+1 Fark’ ile çalıştılar.

Özel çocuklar daha sonra ise etkinlik kapsamında DUSTER 41 Kocaeli Of Road Kulübü’nün araçları ile kısa bir parkur turu yaparak keyifli ve güzel bir gün geçirdiler.

‘+1 Farkla Çalışan’ projesi, gerçekleştirilen farklı etkinliklerle down sendromlu çocukların eğitim ve iş ihtiyaçları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.