‘Kadoil, araştırmasında adını üst sıraya yazdırdı’

Fortune ve Capital dergilerinin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği ülkenin en büyük 500 şirketinin yer aldığı Fortune 500 ve Capital 500 araştırmalarında Kadooğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kadoil, bu yıl da listeye girdi. Kadoil, Fortune 500’de 129, Capital 500’de 161’inci oldu.

Capital ve Fortune Dergileri’nin Türkiye’nin en büyük özel sektör şirketlerini belirlemek amacıyla gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları açıklandı. Şirketlerin 2019 yılı cirosu baz alınarak yapılan araştırmalarda Kadooğlu Holding’in akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren markası Kadoil, Fortune 500’de 129, Capital 500’de 161’inci sırada yer aldı.

Türkiye genelinde 600’e yakın bayiliği bulunan Kadoil, LPG otogaz sektöründe kendi markası olan Kadogaz ile hizmet verirken, madeni yağlarda Kadoil Oil Master ile istasyon marketlerinde tüketicileri ile buluşuyor.

‘ŞİRKETLERİMİZDE HER YIL HEDEFLERİN ÜZERİNE ÇIKMAYI AMAÇLIYORUZ’

Kadoil’in her geçen gün tüketiciler tarafından daha fazla tercih edildiğini de vurgulayan Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi şöyle devam etti: “Kadooğlu Holding olarak akaryakıttan otogaza, gıdadan inşaata, iç-dış ticaretten, istasyon işletmeciliğine kadar birçok farklı alanda faaliyet gösteriyoruz. Kadoil’de olduğu gibi holding bünyemizde bulunan diğer şirketlerimizde de her yıl hedeflerinin üzerine çıkarak ilerliyoruz. Sürdürülebilir istihdam, katma değerli üretim ve ihracata dönüştürerek ülkemizin kalkınmasına katkı sunmayı hedefliyoruz. 2020 yılında dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle zor bir süreç geçirsek de, yıl sonu hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ülke olarak birçok şeyin üstünden gelmeyi başardık. Bu mücadeleyi de toplum olarak el birliği ile yeneceğimize inanıyorum.”

“TÜRKİYE İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIP İSTİHDAM YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi, ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Türkiye’nin her anlamda güçlenmesinin, dolayısıyla insanlarımızın huzur ve refahının artması daha fazla yatırım ve istihdamdan geçmektedir. Bizde bu bilinçle Türkiye için var gücümüzle çalışıp istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Pandemi nedeniyle birçok şirket olumsuz etkilendi ve 2020 hedeflerini güncellemek zorunda kaldı. Bizim ise bu dönemde en büyük hedefimiz Kadoil’i güvenli bir şekilde kriz ortamından çıkarmak olacaktır. Kriz dönemlerinde frene basan birçok şirketin aksine biz yatırım yapmaya devam edeceğiz. Kadooğlu Holding’in gücü ile frene basmıyoruz, krizin getirdiği fırsatları değerlendiriyoruz. Toplumsal dayanışmayı önemseyen bir şirket olma bilinci ile iş yapıyoruz. Böylesi zorlu dönemlerde her kuruluş ve yöneticinin üzerine önemli görevler düşüyor. Bizler de bu anlayışla özellikle pandemi döneminde iş ortaklarımıza ve paydaşlarımıza destek çalışmalarımızı arttırarak sürdürdük” diye konuştu.

‘BÜYÜYOR, GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE ZORLUKLARLA HEP BERABER BAŞ EDİYORUZ’

Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi; “Bugün, bir değişim rüzgârı esiyor. Büyüyor, gelişiyor, değişiyor ve zorluklarla hep beraber baş ediyoruz. Gündemin getirdikleriyle kuvvetle esen değişim ve gelişim rüzgarına uyum sağlayıp yatırım yapanlar yarının kazananları olacak. Profesyonel ekibimiz ve değerli iş ortaklarımız ile her gün bin bir emekle yeniden inşa ettiğimiz şirketimizde geleceğin ayak sesleri her zamankinden daha güzel ve coşkulu duyuluyor. Fortune 500 ve Capital 500 gibi Türkiye’nin önde gelen araştırmalarında üst sıralarda yer almanın gururunu yaşıyoruz. İstasyon sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. Ülkemizin her alanda güçlenmesinin dolayısıyla insanımızın refahının artması daha fazla yatırım ve istihdamla sağlanacaktır. Bizde bu bilinçle var gücümüzle çalışıp istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Pandemi dönemi bütün şirketlerin yatırım planlarını güncellemek zorunda olduğu bir yıl oldu. Biz yaşanılan krizleri her zaman fırsat olarak gördük. Bu ortamda da yatırımlarımıza hız kesmeden devam edip, şirketimizi güvenli bir şekilde kriz ortamından çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

Kadoil yeni dönemde Ege Bölgesi yatırımlarına devam ediyor

Bayi ağını her geçen gün genişleten Kadoil, akaryakıt sektöründeki yüzde yüz yerli sermaye yapısıyla yurdun dört bir yanında tüketicilerin yolunun üstünde olmaya devam ettiğini açıkladı. Bu kapsamda Kadoil, Ege Bölgesi’ndeki yatırımlarını büyütüyor.

Yurdun tüm bölgelerine yayılmış 600’ün üzerindeki bayi ağı ile akaryakıt ve otogaz sektöründeki performansını arttırmayı amaçlayan Kadoil, yeni dönemde de yatırımlarına devam ediyor. Kadoil, akaryakıt sektöründeki yüzde yüz yerli sermaye yapısıyla yurdun dört bir yanında tüketicilerin yolunun üstünde olmaya devam ettiğini bildirdi. Yeni dönemde bayi ziyaretlerine öncelik veren Kadoil yönetimi, her zaman bayinin yanında ve destekçi yaklaşımıyla 2020 yılı hedeflerini beklenenin üzerinde kapattığını açıkladı. Bu kapsamda Kadoil yönetim kadrosu Ege Bölgesi’nde bünyesine yeni kattığı ve geçmişte de beraber çalıştıkları bayilerini ziyaret etti.

“KADOİL BAYRAĞININ BÖLGEDEKİ BİRÇOK FARKLI NOKTADA DALGALANMASINI İSTİYORUZ”

Ege Bölgesi’ndeki istasyonlarına her ay bir yenisini ekleyen Kadoil, Cipet ve Tankar, Emircanlar Akaryakıt ve Deta, Hüseyin Tabak ve Yüzdil ile bölgede varlığını büyütüyor. Bölge gezilerine hız veren Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi, Kuzey Ege Bölge bayilerini ziyaret etti. Bayiler ile fikir alışverişinde bulanan Çiftçi, yüz yüze gerçekleştirilen ziyaretlerin hızlı aksiyon alabilme, çözüm odaklı yaklaşım ve ikili ilişkileri pekiştirici yönüne değinirken sözlerini şöyle sürdürdü; “Ege bölgesi bizim için büyük önem teşkil ediyor. Kadoil bayrağının bölgedeki birçok farklı noktada dalgalanmasını istiyoruz. O nedenle bu bölgedeki yatırımlarımız yeni dönemde de öncelikli olarak devam edecek. Bir haftadır Kuzey Ege’de bulunan bayilerimiz ile yüz yüze görüşme şansını yakaladım. Gündemimizde olan pandemi ve ekonomik dalgalanmaların sektörümüze etkisini değerlendirdik, fikir alışverişinde bulunduk. Sözleşmesi kısa sürede bitecek bayilerimiz ile yenilemeye gittik; ailemize yeni üyeler ekledik. Bölgede yılların tecrübesine sahip profesyonel bir ekimiz halihazırda mevcut olsa da üst yönetim olarak sahaya inmek bayilerin isteklerini onlardan dinlemek birçok olumlu sonucu beraberinde getiriyor” dedi.

‘HEDEFİMİZ DOĞRU YERDE DOĞRU PROJELER İLE BÜYÜMEKTİR’

Kadoil Yatırım Müdürü Ozan Okan da seyahatler boyunca bayilerle bir araya gelip, Kadoil’in yeni dönemdeki yatırımları hakkında bilgi verdi. Öncelikli hedeflerinin mevcut bayi ağını bir arada tutmak olduğunu belirten Ozan Okan, yeni bayileri bu büyük aileye değer katabilecek özellikte olmasına özen gösterdiklerinin altını çizdi. Okan “Hedefimiz doğru yerde doğru projeler ile büyümektir. Bildiğiniz üzere Kadoil genç ve dinamik bir şirket olmakla beraber köklü bir ticari geçmişe sahip. Şirket olarak en büyük avantajımız hızlı karar alıp aksiyona geçebilen bir yönetim anlayışına sahip olmamızdır. Yenilemelerde hiç zorlanmıyoruz ve yeni hedeflerimizi hayata geçirmek için tüm hızımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

‘İSTASYONUN LPG İHTİYACINI KADOGAZ MARKASI İLE KARŞILAYABİLİYORUZ’

Kadoil Yüzdil Akaryakıt yetkisi Remzi Kocatürk, Kadoil’i sadece akaryakıt için değil aynı zamanda LPG’yi de kendi markası olan Kadogaz üzerinden hizmet verdiği için tercih ettiklerini belirtirken sözlerini söyle sürdürdü: “Uzun yıllardır Kadoil bayisiyiz. Şirket her zaman kendini geliştirme fikri ile hareket ediyor ve her zaman bizim destekçimiz oldu. İstasyonumuzun LPG ihtiyacını Kadogaz markası ile karşılayabiliyoruz. İş birliğimizden memnuniyetimiz sonucunda sadece LPG’li araçlara hizmet veren bir Kadogaz istasyonumuzu da İzmir’de hizmete açtık” dedi.

Bir hafta süren seyahatlerde Kuzey Ege’de birçok bayi ile bir araya gelen Kadoil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi, seyahatler sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda; Cipet, Tankar, Emircanlar akaryakıt, Deta, Yüzdil ve Hüseyin Tabak Petrol yetkililerine teşekkür etti.

‘KADOİL VERDİĞİ SÖZÜN SONUNA KADAR ARKASINDA DURAN ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞİRKET’

Kadoil’e geçtiğimiz yıl sonunda dahil olan Kadoil Cipet Petrol Yetkilisi Engin Cihanoğlu, bu kadar büyük ve güzel bir ailenin parçası olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Engin Cihanoğlu, “Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nergiz Kadooğlu Çiftçi’nin bizleri ziyaret etmesi yönetim anlayışına daha yakından tanık olmamızı sağladı” dedi. Cihanoğlu “Zaman zaman günün koşuşturmasında kendimizi doğru ifade edemediğimiz zamanlar olabiliyor. Ticari hayatta sürekli bir koşturmanın içerisindeyiz. Bölge Müdürü Mehmet Atasoy sağ olsun istasyonlarımız için canla başla çalışıyor. Bazı konular kafamda netlik kazanmamıştı, endişelerim vardı. Nergiz Hanım’ın ziyaretiyle bu endişelerimin hepsi dağıldı. Kadoil verdiği sözün sonuna kadar arkasında duran çok güçlü bir şirket. Onlarla çalışma şansını yakaladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Yatırımını tamamlamak üzere olduğum diğer istasyonu da Kadoil olarak faaliyete geçireceğim. Nergiz Hanım’ın ziyareti sırasında sözleşmeye imzamızı attık. Mutluyum” dedi. İstasyonunda Alsancak Unlu Mamülleri’nin de ürünlerini sattıklarını belirten Engin Cihanoğlu hedefinin sadece bir akaryakıt istasyonu değil, daha çok ihtiyaca cevap verebilecek bir perakende noktası olduğunu söyledi.

‘KADOİL’DE KENDİMİ BİR İSTASYON YETKİLİSİ DEĞİL, AİLENİN BİR ÜYESİ OLARAK GÖRÜYORUM’

Ziyaretler sonrası görüşlerini paylaşan Kadoil Tankar Petrol Yetkilisi Mahabat Tan; “Uzun yıllardır akaryakıt sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Birçok farklı akaryakıt dağıtım şirketi ile çalıştık. Kadoil’in samimi yaklaşımı, uygun koşulları ve her kesimden kişiye ulaşılabilirliği bize çok iyi geldi. Diğer istasyonlarımızı da Kadoil çatısı altında toplamayı düşünüyoruz. Nergiz Hanım’ın bizi ziyaret etmesi, ihtiyaçlarımızı birlikte değerlendirmemiz, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde  faydamıza oldu. Ayrıca şirketin genç ve modern bir yönetime sahip olması bir kadın olarak bana gurur verdi. Kendimi Kadoil’de bir istasyon yetkilisi değil, ailenin bir üyesi olarak görüyorum” dedi.  İstasyonda ayrıca Kadoil Oil Master Yağ değişim merkezinin de bulunduğunun altını çizen Tan, müşterilerine 360 derece hizmet verdiklerini belirtti. Birçok farklı madeni yağ distribütörü ile çalıştıklarını belirten Mahabat Tan, Kadoil Oil Master’dan çok memnun olduklarını, istasyonlarına gelen araçların düzenli olarak madeni yağ kontrolü ve değişimini yapıldığını sözlerine ekledi.

‘KAZAN-KAZAN ANLAYIŞI İLE BAYİLERİMİZİN YARARINA OLACAK ANLAŞMALARLA İLERLİYORUZ’

Kadoil Kuzey Ege Bölge Müdürü Mehmet Atasoy, bölgenin dinamiklerine dikkat çekti. Şirket yönetiminin kendisine her zaman destek olduğunu belirten Atasoy, bölgede en hızlı büyüyen akaryakıt dağıtım şirketleri içinde üst sıralarda olduklarına değindi. Mehmet Atasoy uzun yıllardır sektörde olduğunu, Kadoil’in bayi yapılanmasının sektörde başka hiçbir şirkette olmadığının altını çizdi. Atasoy, “Kazan-kazan anlayışı ile bayilerimizin yararına olacak anlaşmalarla ilerliyoruz. Markamızın bayrağını dalgalandıran her istasyonun bizi en iyi şekilde temsil eden, üstün hizmet anlayışı ile ticaret hayatında olan bölgenin önde gelen kişileri tarafından işletiliyor. İstasyonlarımızın sadece akaryakıt temini değil, bir hizmet noktası olmasında bayilerimize destek veriyoruz” dedi.