Mustafa Yılmaz destek EPDK elektrik

EPDK’da Mustafa Yılmaz dönemi devam ediyor

Mustafa Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle yeniden EPDK Başkanlığı görevine atandı.

Görev süresi dolan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden bu göreve atandı. Konuyla ilgili karar, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, EPDK Başkanlığına, 4628 sayılı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 5’inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesi’nin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince Mustafa Yılmaz’ın ataması yapıldı.

“YAPMAMIZ GEREKEN ÇOK İŞ VAR”

EPDK Başkanlığı görevine yeniden atanan Mustafa Yılmaz, konuyla ilgili açıklamasında, kendisini bir kez daha bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını sunarken “Bugüne dek büyük bir işbirliği içinde çalıştığımız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız sayın Fatih Dönmez’e de destekleri için teşekkür ediyorum.  Ülkesini seven herkesin sorumluluklarının arttığı, daha fazla çalışmamız, ter dökmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Enerji alanında da daha fazla üretim, daha fazla yatırım ve daha fazla istihdam için gayretlerimizi arttırmamız gerektiğinin bilincindeyiz. EPDK olarak tüketici memnuniyetini faaliyetlerinin merkezine alan bir anlayışla piyasalarımızın adil, rekabetçi ve öngörülebilir yapısını korumaya, yeni yatırımların önünü açmaya devam edeceğiz. Enerji alanında çalışmak yüksek enerji ister. Durmak, yorulmak, mola vermek olmaz. Çünkü yapmamız gereken çok iş var ve biz ülkemizin potansiyelinin de gücünün de farkındayız.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına yakışan bir EPDK ve güçlü enerji piyasaları için ben ve çalışma arkadaşlarım gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MUSTAFA YILMAZ KİMDİR?

Yılmaz, 1966 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. Yılmaz, Nizip’teki ortaöğreniminin ardından 1984-1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı. 1989 yılında İstanbul’da serbest avukatlığa başlayan Yılmaz,1993-2004 yıllarında enerji sektöründe avukat olarak çalıştı.

Yılmaz, 21 Şubat 2004 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Kurul Üyeliğine atandı, 28 Ocak 2010’da EPDK İkinci Başkanı olarak görevlendirildi.

20 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile EPDK Başkanı olarak atanan Yılmaz, görev süresinin bitimini müteakiben 1 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla da EPDK Başkanı olarak ikinci kez atandı.

İngilizce bilen Yılmaz, evli ve üç çocuk babası.