Class Oil istasyon yatırımlarını artırıyor

Class Oil, yatırımlarını artırarak yıl sonuna kadar 50 yeni istasyon açarak en az bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Yerli akaryakıt dağıtım şirketi Class Oil, yıl sonuna kadar 50 yeni istasyon açma kararı aldı. Şirket, bu atılımla en az bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Ülkemizin tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına rağmen hızlı bir şekilde toparlanma sürecine girmesiyle birlikte şirketler de yatırımlarını genişletme kararı alıyor. Bu doğrultuda yerli akaryakıt dağıtım şirketi Class Oil de yıl sonuna kadar 50 yeni istasyon açarak istihdama katkı sağlamak istiyor.

 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Naifoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahsun Uslu, yüzde 100 yerli ve milli dağıtım şirketi olduklarını hatırlatarak “Cumhurbaşkanımızın ‘Zaman yatırım zamanıdır, yatırım olacak ki üretim artsın, istihdam olsun’ açıklaması sonrası bünyemizde bulunan Class Petrol’ü hızla büyütmeye karar verdik. Yıl sonuna kadar 50 yeni istasyonumuzu faaliyete geçirmeyi hedefliyoruz. Ne kadar çok yatırım yaparsak o kadar istihdam sağlamış olacağız” dedi. Uslu açılacak her bir istasyonun 20-50 kişi aralığında istihdam sağlayacağını belirtti.

Uslu, temmuz ayı içerisine İstanbul’da iki istasyon açacaklarını ve ardından Çeşme ile Alanya’da yatırımlarına devam edeceklerini bildirerek “Bizler ne kadar yatırım yaparsak ülke ekonomisine o kadar katkı sağlamış olur ve bunun mutluluğunu yaşarız. El birliği ile ülkemizin içinde bulunduğu koronavirüs sürecinden bir an önce çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu.