Balkan Gazetecilik’te Dijital Medya Yapılanması

Bünyesinde barındırdığı Enerji Petrol Gaz, Gas & Power ve Petroturk.com’la Türkiye’nin en büyük sektörel yayın grubu olan Balkan Gazetecilik, basılı yayıncılıkta bulunduğu güçlü konumu dijital medyaya taşıyor.

Bu amaçla grup bünyesinde oluşturulan dijital medya ekibinin başına Genel Prodüktör olarak, dijital medya alanının tecrübeli isimlerinden Bilal İnce getirildi. Petroturk.com, Petroturk TV ve grubun tüm sosyal medya hesaplarının dijital içerikleri dijital medya ekibi tarafından oluşturulacak.

Yeni yapılanma hakkında bilgi veren Balkan Gazetecilik Genel Müdürü Emin Kaya, “Hedefimiz enerji sektöründe basılı yayındaki lider konumumuzu dijital medyaya da taşımak. Bunu yaparken geleneksel yayın politikamızdan taviz vermeksizin, internetin ve sosyal medyanın gerekliliklerini eksiksiz yerine getireceğiz. Enerji Petrol Gaz ve Gas & Power okuyucularıyla buluşmaya devam edecek. Bunun yanında görüntülü ve sesli yayınla okuyucularımızla çok daha kolay ve hızlı bir iletişim içinde olacağız” dedi.

BİLAL İNCE KİMDİR?

1986 doğumlu Bilal İnce, 2016-2019 yılları arasında Doğan Holding’e bağlı Hürriyet Emlak’ta Genel Prodüktör olarak görev yaptı. Öncesinde Acun Medya’da Görüntü Yönetmenliği yapan İnce, TRT ve TV Net gibi kanallarda çok sayıda TV programında da yönetmen, görüntü yönetmeni ve kurgu editörü olarak görev aldı.