‘Aytemiz olarak içimizi yakan orman yangınlarından dolayı tarifsiz üzüntü duyuyoruz’

Aytemiz Türkiye’nin birçok bölgesinde yaşanan orman yangınlarına destek verdi. Bu kapsamda Aytemiz yangın söndürme ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç ve jeneratörlere yakıt desteği verdiğini açıkladı.

Türkiye’de 28 Temmuz günü başlayan ve çok sayıda bölgeye yayılan orman yangınlarına Aytemiz de destek verdi. Yangın söndürme ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç ve jeneratörlere yakıt desteği veren Aytemiz’in Genel Müdürü Erol Varlık konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

‘YEŞİL ALANLARIN ARTMASINA DESTEK VERMEK AMACI İLE TEMA’YA FİDAN BAĞIŞLARIMIZI YAPTIK’

Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlık; “Aytemiz olarak, ülkemizin cennet köşelerinde yaşanan ve içimizi de yakan orman yangınlarından dolayı tarifsiz bir üzüntü duyuyoruz. Bu süreçte yurdumuzun ormanlarına ve doğal yaşamına büyük ölçüde zarar veren; bölgede can, mal ve yaşam alanı kayıplarına sebep olan yangınların yaralarını sarmak için elimizden gelen tüm imkanları seferber ederek, bölgedeki bayilerimiz aracılığıyla yangın söndürme ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç ve jeneratörlere yakıt desteği verdik. Kurtarma çalışmalarında görev alan kişilere ve bölge halkına ihtiyaç duydukları malzemeler için yardımlarda bulunduk.  Ülkemizdeki yeşil alanların artmasına sürekli ve sürdürülebilir destek vermek amacı ile de TEMA’ya fidan bağışlarımızı yaptık” dedi.