Aytemiz, Motobike İstanbul Fuarı’na katıldı

11’inci Motobike İstanbul Fuarı bugün İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı. İstasyonlarında motosikletlilere özel alan yaratan Aytemiz ise Motobike İstanbul Fuarı’nın ana sponsorlarından oldu.

Messe Frankurt İstanbul tarafından düzenlenen ve Ekonomi Bakanlığı, Bisiklet Endüstrisi Derneği, Motosiklet Endüstrisi Derneği ve Motosiklet Sanayicileri Derneği tarafından desteklenen ‘Motobike İstanbul 2019’ fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenle başladı. Aytemiz’de bu yıl yine Motobike İstanbul Fuarı’nın ana sponsoru oldu.

Fuar açılışında konuşma yapan Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, 2 yıl önce Türkiye’de 3 milyonu aşan motosikletler için yakıt ihtiyacının oluştuğu alanlarda, daha güvenli ve konforlu dolum yapabilmeleri için onlara özel alanlar oluşturmak konusunda ‘Motorcu Dostu İstasyon’ isimli bir proje başlattıklarını dile getirdi.  Aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri yaptıklarını anlatan Eke; “Biz şirket olarak yakıt ve enerji istasyonumuz olan alanlarda motosikletliler için neler yapabiliriz diye 3 yıl önce düşünmüştük ve bir proje başlattık. Bu proje çok tuttu ve şuan da 150 istasyonumuzda motosikletliler için özel alanlarımız mevcut. Sektörümüzün, motosiklet kullanıcılarının, sivil toplum kuruluşlarının ve federasyonun katkısıyla hep beraber bir süreç başlattık. Buradaki amacımız aslında motosiklet kullanıcılarının diğer sürücüler tarafından dikkate alınması ve trafikte onlara saygı duyulmasını sağlamaktı” ifadelerini kullandı.

Aytemiz’den akaryakıtta “self servis” dönemi