Alpet’ten Ağrı Dağı manzaralı istasyon

Alpet’in Iğdır’daki ilk istasyonu, kentteki Ağrı Dağı manzaralı tek akaryakıt satış noktası olma özelliğini taşıyor. Manzarası nedeniyle istasyonu turist kafileleri  de ziyaret ediyor.

Alpet, satış ağını genişletmeye devam ediyor. Iğdır’da ALD Petrol’e ait akaryakıt istasyonu Alpet’in kentteki ilk satış noktası olarak hizmet vermeye başladı. Alpet’in Iğdır’daki istasyonu, şehirde Ağrı Dağı manzaralı tek akaryakıt satış noktası olma özelliğine sahip. İstasyonun işletmecisi Hamit Aladağ, bu özellik nedeniyle istasyonlarının yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olduğunu söyledi. Hamit Aladağ’ın verdiği bilgiye göre gerek Ermenistan ve İranlı turistler, gerekse İstanbul ve Ankara’dan bölgeye gelen turist kafileleri, Ağrı Dağı manzarası için istasyona mutlaka uğruyorlar.

“Hedefimiz Alpet bayrağını zirveye taşımak”

ALD Petrol İstasyon İşletmecisi Hamit Aladağ, Iğdır’ın önde gelen iş insanları arasında yer alıyor. Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Aladağ İnşaat, Iğdır’da inşaat ve müteahhitliğin yanı sıra, inşaat malzemeleri, vinç işletmeciliği ve lojistik sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. Hamit Aladağ şirketin vizyonunu, “Amacımız çalıştığımız firmalar ile aramızda güven bağını kurmak ve en yüksek kaliteyi en iyi şekilde sunmaktır” cümlesiyle açıklıyor. Alpet’i tercih etmelerinde sunulan cazip çalışma koşulları kadar Alpet CEO’su Ali Murat Yeşilyurt’un Iğdırlı olmasının da etkili olduğunu belirten Hamit Aladağ, “Hedefimiz Alpet bayrağını Iğdır’da zirveye taşımak” dedi. Iğdır’da ekonomi ve istihdama katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Aladağ, Alpet markasının ve Altınbaş Holding’in gücünün bu yolda önemli bir destek oluşturacağını ifade etti. Hamit Aladağ, “Başarılı bir performans çizerek enerji sektöründe Iğdır’ın yıldızı haline geleceğimize inanıyorum” diye konuştu. Hamit Aladağ ayrıca, Iğdır’da sektörün en önemli sorununun sınırdan kaçak akaryakıt girişi olduğunu belirterek, bu sorunun çözümüne yönelik devlet yetkilileri nezdinde girişimlerini yoğunlaştıracakları bilgisini verdi.

‘Alpet CEO’su Yeşilyurt’tan Iğdırlı hemşerilerine mesaj’

Alpet’in Iğdırlı CEO’su Ali Murat Yeşilyurt, şehirde hizmete giren yeni istasyonlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Iğdır’daki ilk Alpet istasyonunu Gold Market konseptiyle hizmete sunduklarını söyledi. Alpet Iğdır akaryakıt istasyonunun oto yıkama, mescit, çocuk ve engelli tuvaleti, şık ve konforlu kafeterya alanıyla geleneksel akaryakıt istasyonunun ötesinde bir konseptle hizmete başladığını belirten Yeşilyurt, “Enerjik kurum kimliğini yansıtan dekorasyonu ve zengin ürün çeşidiyle Gold Market konseptimizi bölge halkımızla tanıştırmaktan mutluyuz. Yeni istasyonumuz, hemşehrilerim Iğdırlılara istasyon içinde perakendecilik uygulamamızla sadece akaryakıt değil, ihtiyaç uydukları birçok ürünü bulabilecekleri keyifli bir durak olacak” dedi.

Elektrikte 236,8 milyon liralık kapasite mekanizması desteği