sokağa çıkma yasağı akaryakıt istasyonu

Akaryakıt istasyonları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında akaryakıt istasyonları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Yani böylelikle nöbetçi istasyon uygulaması kaldırılmış oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre; hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Ayrıca hafta sonları da Cuma akşamı 21.00 itibariyle başlayacak olan yasak, pazartesi 05.00’de son bulacak.

Daha önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı olan günlerde, akaryakıt istasyonlarında da nöbetçi istasyon uygulaması yapılmıştı. Son yayınlanan bu genelge ile akaryakıt istasyonları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu ve nöbetçi istasyon uygulaması kaldırılmış oldu.

ENERJİ SEKTÖRÜ HİZMETE DEVAM EDECEK

Akaryakıt istasyonları ve buralarda çalışanlar, doğal gaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet gösteren büyük işletmeler ve bu yerlerde çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaf tutuldu.

Elektrik, su, doğal gaz, vb kesintiye uğramaması gereken iletim altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızaların giderilmesinde görevli olanlar, görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları, mutfak tüpü dağıtım şirketleri ve çalışanları da yasağa dahil değil.