Total, Dünya Motokros Şampiyonası’na sponsor oldu

Total Oil Türkiye, 6-7-8 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) ile Spor ve Motosiklet Festivali’nin resmi sponsorluğunu üstlendi.

Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP), Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl ikinci kez Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Yine aynı tarihlerde, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Afyon Motor Sporları Merkezi’nde Spor ve Motosiklet Festivali de gerçekleştirilecek.

Farklı ülkelerden 1500 yarışçının katılacağı, birçok takım ve teknik ekibin yer alacağı Dünya Motokros Şampiyonası, Türkiye’den ve dünyadan 30 binin üzerinde motokros tutkununa ev sahipliği yapacak. Şampiyonada Yamaha, Honda, KTM, Husqvarna, Kawasaki gibi dünyaca ünlü markalar fabrika takımlarıyla şampiyonluk için mücadele edecek.

Dünya Motokros Şampiyonası’na bugüne kadar Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya, Letonya, Almanya, İngiltere, Fransa, Endonezya, Çekya, Belçika, İsviçre ve Çin gibi ülkeler ev sahipliği yaptı.

Şampiyona’nın bu yıl gerçekleştirileceği Afyonkarahisar’da 250 bin metrekarelik alan üzerine kurulu yarış pisti, 2018’de Uluslararası Motosiklet Federasyonu tarafından (FIM) “En İyi Alt Yapı” ödülüne layık görülmüştü. Dünya Motokros Şampiyonası, dünyanın 180 ülkesinde yaklaşık 20 yayıncı tarafından 1,4 Milyar kişilik izleyici potansiyeline ulaşıyor.

Total Oil Türkiye resmi sponsorluğunda üç gün boyunca devam edecek etkinlikler kapsamında ünlü sanatçıların konserlerinden mini golf müsabakalarına; kamp alanından canlı langırta, tırmanma duvarından geleneksel sokak oyunlarına ve klasik araba – motosiklet sergilerine kadar farklı aktiviteler gerçekleştirilecek.