sokağa çıkma yasağı

31 ilde 3 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üç haftadır çeşitli sürelerle uygulanan sokağa çıkma yasağının 1-2-3 Mayıs’ta da 3 gün olarak devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 ilde 1-2-3 Mayıs tarihlerinde de sokağa çıkma yasağı uygulanacağını açıkladı. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, 30 Nisan Perşembe’yi 1 Mayıs Cuma’ya bağlayan gece saat 24.00’ten 3 Mayıs Pazar gecesi saat 24.00’e kadar sokağa çıkma yasağının yine uygulamada olacağını bildirdi. Geride kalan 3 haftada da hafta sonları çeşitli sürelerle sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

Belirli meslek grupları dışında tüm vatandaşları kapsayan kısıtlamanın uygulanacağı 31 il şu şekilde: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Zonguldak.

50 BİN KİŞİLİK NÜFUSA BİR AKARYAKIT İSTASYONU

Yine İçişleri Bakanlığı’nın sokağa çıkma yasağıyla ilgili genelgesinde her 50 bin kişilik nüfusa bir akaryakıt istasyonunun hizmet vereceği bildirilmişti. Yasak boyunca hizmet verecek istasyonlar, ilgili valilikler ve kaymakamlıklar tarafından belirlenmişti. Bu hafta da söz konusu uygulamanın devam etmesi ve yasak getirilen illerde hizmet verecek istasyonların valilikler/kaymakamlıklar tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Sokağa çıkma yasağında LPG ve akaryakıt istasyonları açık mı?