UNITI expo 2022: Sektör yeniden bir araya gelmenin heyecanını yaşadı

Avrupa’nın önde gelen perakende petrol ve oto yıkama endüstrisi fuarı UNITI expo 2022, 17 – 19 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Stuttgart kentinde başarıyla gerçekleşti. 100 Ülkeden 16.000’den fazla katılımcı, üç gün boyunca en son fikirleri ve yenilikleri paylaşmak için bir araya geldi. Modern Messe Stuttgart, 37 ülkeden 431 katılımcı firmaya ev sahipliği yaptı ve yakıt, mağaza ve oto yıkama alanlarında en yenilikçi ürün ve hizmetleri sergiledi. Sektör son düzenlenmesinden dört yıl sonra yeniden bir araya geldiği için çok heyecanlıydı. Üç forumda gerçekleştirilen kapsamlı konferans programı, muhteşem bir UNITI expo 2022‘nin tatmin edici bir sonuca ulaşmasını sağladı.

[24 Mayıs 2022] – Salı sabahı ziyaretçiler heyecanla UNITI expo 2022‘nin kapılarının açılmasını bekledi. Öte yandan, perakende petrol ve oto yıkama endüstrilerinin tüm kesimlerini temsil eden 431 katılımcı, 40.000 m2‘lik fuar alanına yayılmıştı. Beklenti duygusu, fuarın geri kalanının havasını belirledi – dünyanın dört bir yanından gelen sektör uzmanları yenilikleri ve iş fırsatlarını yüz yüze tartışmaktan büyük memnuniyet duydular.

UNITI expoorganizatörü UNITI Kraftstoff GmbH Genel Müdürü Elmar Kühn, “UNITI expo 2022’deki atmosfer inanılmazdı!” dedi ve şöyle ekledi, “Katılımcı ve ziyaretçilerin pandemiden sonra düzenlenen bu uluslararası ilişki kurma fırsatından en iyi şekilde yararlanmak konusunda istekli olduklarını gördük. Hem resmi görüşmelerde hem de özel görüşmelerde katılımcılar bu görüşü doğruladılar.”

TÜM SEKTÖR TEK BİR YERDE

Messe Stuttgart’ın 1, 3 ve 5 numaralı salonları ilk gün hızla ziyaretçilerle doldu ve üç gün boyunca güçlü bir doluluk seviyesini korudu. Salon 1’de katılımcılar ‘Mağaza ve müşteri hizmetleri’ ve ‘Petrol şirketleri ve akaryakıt perakendecileri’ temalarını keşfettiler. Lekkerland SE, Aral AG ve Franke Coffee Systems gibi şirketler yeni konseptler sergiledi. Salon 1’in en önemli özelliği, ulusal ve uluslararası şirketlerin bugünün ve yarının taşımacılığına güç sağlamak amacıyla çok çeşitli enerji seçeneklerini sunduğu Alternatif Yakıtlar Pavyonuydu. Bunlar hidrojen, eFuels, metanol, LNG ve şarj seçeneklerini içeriyordu.

En son yiyecek ve içecek konseptleri Hack GENUSSGARTEN FOODCOURT’da sergilendi. Ziyaretçiler ve katılımcılar çok sayıda mutfak konseptinin tadını çıkararak yoğun bir güne burada ara verebildiler. UNITI expo Forumunda sektörün geleceği ile ilgili bir dizi heyecan verici sunum gerçekleşti.

‘Oto yıkama ve oto bakımı’ alanı Salon 1’den Salon 3’ün büyük bir bölümüne kadar uzanıyordu. Sektörün önde gelen oyuncularının tümü takvimlerindeki en önemli etkinlik için hazır bulundu. Ziyaretçiler otomatik döner fırçalı yıkama, self servis makineler, ödeme sistemleri, vakumlu süpürgeler, fırçalar, oto yıkama kimyasalları ve sürdürülebilir su arıtımı gibi profesyonel oto yıkama işiyle ilgili her şeyi burada bulabildiler.

‘Teknoloji, ödeme ve lojistik’ alanı Salon 3’ü ve Salon 5’in tümünü kapsıyordu. Yeni yakıt türleri ve dijitalleşme, sergilenen ana trendlerdi. Uluslararası perakendeciler tanklar, yakıt lojistiği, ödeme, akaryakıt dolum tabancaları ve istasyon yönetimi konusunda en yenilikçi çözümleri görebildi. Sürdürülebilirlik ve dijitalleşme temaları Oto Yıkama Forumu’nda ve Uluslararası Forum’da da merkez sahnede yerini aldı. Oturumlarda sektör liderleri dinamik bir pazardaki en iyi uygulamaları, zorlukları ve fırsatları inceledi.

Herkesin hatıralarında yer edecek bir an, Salı akşamı düzenlenen ünlü UNITI expo Networking Partisiydi. Fuar merkezinin girişinde yapılan partide katılımcılar enfes bir müzik, yemek ve havai fişek gösterisiyle renkli bir gecenin tadını çıkardılar.

Zorlu şartlara rağmen; ziyaretçiler, katılımcılar ve organizatörler etkinliği tam bir başarı olarak nitelendirdi. UNITI expo ekibi, katılım düzeyi ve sektörün gösterdiği destekten memnun kaldı.

“Rusya, Belarus ve Ukrayna’dan gelecek ziyaretçilerin önemli düşüşünün yanı sıra Çin ve Güney Kore gibi COVID-19’un kısıtladığı ülkelerden gelecek olan katılımcıların eksikliği göz önüne alındığında, 2018’dekine benzer şekilde uluslararası ve üst düzey ziyaretçi katılımını koruyabildik. Hatta Latin Amerika gibi belirli bölgelerden katılımlarda önemli artışlar yaşadık,” diyor fuarın organizasyonu ve pazarlanmasından sorumlu com-a-tec GmbH Genel Müdürü Bruno Boroewitsch.

Yeniden, pandeminin zorladığı dört yıllık aradan sonra bile UNITI expo, sektörü ileriye taşımaya devam eden uluslararası karar vericilerle birlikte ve en yenilikçi kavramların bir kombinasyonuyla tüm sektörü tek bir çatı altında toplamayı başardı.