‘Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 10’unu Gabar’dan elde edeceğiz’

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Gabar’daki petrol devreye girmeye başladı, 2025 sonunda günlük 100 bin varile varacak, Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 10’ununu Gabar’dan elde edeceğiz.’ dedi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katıldığı bir televizyon programında, ekonomide atılacak adımlara yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda petrol ve doğal gazda dışa bağımlılığının azalacağını belirterek […]

‘Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 10’unu Gabar’dan elde edeceğiz’
Burak Karagöl
  • Yayınlanma10 Ekim 2023 13:16

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Gabar’daki petrol devreye girmeye başladı, 2025 sonunda günlük 100 bin varile varacak, Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 10’ununu Gabar’dan elde edeceğiz.’ dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek katıldığı bir televizyon programında, ekonomide atılacak adımlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Bakan Şimşek, Türkiye’nin önümüzdeki yıllarda petrol ve doğal gazda dışa bağımlılığının azalacağını belirterek “Gabar’daki petrol devreye girmeye başladı, 2025 sonunda günlük 100 bin varile varacak, Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 10’ununu Gabar’dan elde edeceğiz. Önümüzdeki yıllarda petrol, doğal gaz üretimi ile dışa bağımlılığımız azalacak, enerjide yeşil dönüşümle bağımlılığımız azalacak.” dedi.