Turcas’tan petrol arama ruhsatı açıklaması

Turcas Petrol A.Ş., Denizli’de petrol arama ruhsatı başvurusu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklamada bulundu.

 

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz tarafından yayınlanan 29 Mart 2017 tarihli Özel Durum Açıklaması’nda da belirtildiği üzere, Turcas Grubu’nun jeotermal kaynak arama ve üretim alanında geliştirdiği bilgi birikimi ve tecrübesini kara sahalarında petrol arama faaliyetleriyle geliştirme hedefine paralel olarak, Denizli il sınırları içindeki M-22A paftası için T.C.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (“PİGM”)’ne Petrol Arama Ruhsatı başvurusu gerçekleştirmişti.

PİGM tarafından Turcas Petrol A.Ş.’ye gönderilen davet uyarınca, yasal mevzuat ile uyumlu şekilde talep edilmiş olan “İş ve Yatırım Programı”, 4 Temmuz 2017 tarihinde Turcas Petrol A.Ş. tarafından PİGM’e sunulmuş ve PİGM tarafından incelemeye alınmıştır. Turcas Petrol A.Ş.’nin PİGM’e sunduğu “İş ve Yatırım Programı” uyarınca, ilk aşamadaki yatırım tutarının, 5 yıllık süre zarfında ağırlıklı olarak sondaj çalışmalarında harcanmak üzere, asgari 2.682.850 ABD Doları seviyesinde olması öngörülmektedir.”