Türkiye Enerji Zirvesi

Turcas’ın 2016 yılı olağan genel kurul toplantısı yapıldı

 Turcas Petrol 2016 Mali Yılına İlişkin Genel Kurul Toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yılmaz Tecmen, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy ile Yönetim Kurulu Üyeleri Banu Aksoy Tarakçıoğlu, Ayşe Botan Berker, Mehmet Sami ve Matthew J. Bryza’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

“ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

2016 yılı mali sonuçlarına ve 2017 yılı hedeflerine yönelik bilgi veren Turcas Petrol A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy; yaptığı açılış konuşmasında “2016 yılı hem ulusal hem de uluslararası düzlemde çeşitli zorlukların yaşandığı bir yıl olarak kayıtlara geçti. Ancak bu tehditler milli birliğimizi güçlendirdi ve beraberce krizlerin üstesinden gelebileceğimizi gösterdi. Karanlık günlerde uluslararası ortaklarımızla yakın iletişimde kalarak Türkiye’nin tarihi boyunca her türlü zorluğun üstesinden gelebilen bir ülke olduğu ve uzun vadede güçlü büyümesini sürdüreceği konusunda mutabık kaldık. 2017, mevcut değerlerimizi koruyarak daha güçlü bir Türkiye için çalışmalarımızı sürdüreceğimiz bir yıl olacak. Bu yolda Turcas olarak elimizden gelen gayreti göstererek, yatırım ve istihdamın artması için üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

“2016 YILINI KÂRLILIKLA TAMAMLADIK”

Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy ise; “Turcas olarak geleceğe yönelik yatırım planlarımıza hız kesmeden devam ettiğimiz ve kurumsal yönetim alanında yeni başarılara imza attığımız bir yıl oldu. Akaryakıt iş kolundaki güçlü performans sayesinde 2016 yılını kârlılıkla tamamladık.” dedi. Batu Aksoy Turcas’ın ileriye dönük planlarını ise “Şirketimiz, elektrik üretim alanındaki portföyünü jeotermal başta olmak üzere yenilenebilir enerji kaynakları ile çeşitlendirerek ve coğrafi genişlemeye odaklanarak değer yaratmayı hedeflemektedir. Bu genişleme yurt dışında kurulu enerji ve teknoloji şirketlerine ortak olmaktan yeni enerji projeleri geliştirmeye kadar çeşitli girişimler içerebilecektir.” sözleriyle dile getirdi.