TP Petrol Dağıtım A.Ş’den Hopa’ya akaryakıt terminali yatırımı

TP Petrol Dağıtım A.Ş, ülke çapındaki güçlü dağıtım ağına Artvin Hopa Akaryakıt Terminali’ni ekledi. 1.5 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen 32 bin metreküp depolama alanına sahip terminal ile birlikte Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’daki Türkiye Petrolleri bayileri daha hızlı bir şekilde akaryakıt temin edebilecek.

Zülfikarlar Holding bünyesinde Türkiye Petrolleri markasıyla faaliyet gösteren TP Petrol Dağıtım A.Ş., ülkemizin akaryakıt depolama gücünü artıran terminal yatırımlarına 2024 yılında da devam ediyor. Bugüne kadar Kırıkkale ve Kocaeli’de ikişer tesis olmak üzere Hatay, İstanbul, Samsun ve Antalya’da toplam 8 akaryakıt terminal yatırımı gerçekleştiren, böylece yılda milyonlarca litre benzin ve motorini bölge bayilerine hızlı şekilde dağıttığı belirtilen Türkiye Petrolleri, son terminal yatırımını Artvin’de gerçekleştirdi. Hopa ilçesine inşa edilen toplam 32 bin metreküp depolama alanına sahip yeni akaryakıt terminali düzenlenen geniş katılımlı törenle devreye alındı. 1.5 milyon dolarlık yatırımla hayata geçtiği aktarılan yeni akaryakıt terminalinin Doğu ve Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki bayi ağının benzin ve motorin gruplarındaki ihtiyaçlarının karşılanmasında öncü rol üstleneceği bildirildi.

TERMİNAL KAPASİTESİ 307 BİN METREKÜPE ULAŞACAK

Akaryakıt sektörü için terminal yatırımlarının bölge kalkınması ve gelişmesi açısından büyük önem taşıdığı günümüzde, sektörün önemli kuruluşlarından TP Petrol Dağıtım A.Ş.’nin, dağıtım konusunda hız, tecrübe ve donanım açısından devreye alınan Hopa Terminali ile ülke çapındaki akaryakıt terminali sayısının 9’a çıkarken toplam depolama alanının ise 307 bin 702 metreküpe yükseliyor. Hopa Terminali sayesinde Orta ve Doğu Karedeniz ile yine Doğu Anadolu’daki Türkiye Petrolleri bayilerinin benzin ve mazot ürünlerini daha hızlı, güvenli ve nakliyede daha az maliyetli olarak temin edebilecekleri belirtildi.

TP PETROL DAĞITIM A.Ş.’NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ TERMİNALİ OLACAK

Devreye alınan TP Petrol Hopa Terminali toplam 32 bin metreküplük depolama alanı ile Hatay Dörtyol ve İstanbul Ambarlı’da bulunan terminallerin ardından üçüncü sırada yer alıyor.