Tekser SEÇ-G faaliyetlerine devam ediyor

Tekser, şirket çalışanları ve çalışma sahalarındaki muhtemel unsurlar için sağlık, emniyet ve çevre odaklı faaliyetlerine devam ediyor. BP, Petrol Ofisi ve Opet gibi akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından akredite olan ve SEÇ-G kapsamında da bütün çalışmalarını bu sorumluluk bilinciyle yürüten Tekser İnşaat ve SEÇ-G’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Harmanbaşı 2017 yılında şirket içi SEÇ-G Değerlendirme […]

Tekser SEÇ-G faaliyetlerine devam ediyor
Servet Uzun
  • Yayınlanma17 Şubat 2018 09:18
  • Güncelleme19 Şubat 2018 08:25

Tekser, şirket çalışanları ve çalışma sahalarındaki muhtemel unsurlar için sağlık, emniyet ve çevre odaklı faaliyetlerine devam ediyor.

BP, Petrol Ofisi ve Opet gibi akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından akredite olan ve SEÇ-G kapsamında da bütün çalışmalarını bu sorumluluk bilinciyle yürüten Tekser İnşaat ve SEÇ-G’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Harmanbaşı 2017 yılında şirket içi SEÇ-G Değerlendirme toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“SAHA DEĞERLENDİRME ORTALAMAMIZ YÜZDE 95’E ÇIKTI”

Bu eğitim kapsamında; SEÇ-G Eğitimleri, Yangından Korunma Eğitimleri, Temel İlkyardım Eğitimleri, Sağlık Raporları, Defansif Sürüş Eğitimleri, Kapalı Alanlarda Güvenli Çalışma Eğitimleri, Yüksekte Çalışma Eğitimleri, Ateşli Çalışmalarda Güvenlik Eğitimleri, Elektrik İşlerinde Güvenlik Eğitimleri ve Tripod Kullanma Eğitimleri verildiğini ifade eden Harmanbaşı şunları kaydetti: “Akaryakıt, LPG ve CNG istasyonları noktasında komple çözüm ortağı olan Tekser, multidisipliner bir sistemde çalışmalarına devam ederek, bütün ürün ve hizmetleri bu felsefe ile sunmaktadır. Birçok avantajı mevcut kılan bu durum, sorumluklarını da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların getirdiği bilinç ile yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi ve önemli akaryakıt dağıtım kuruluşları tarafından gerçekleştirilen saha değerlendirme puanlarımız hızla artış gösterdi. Yıl sonu itibariyle saha değerlendirme ortalamamız yüzde 95’ler seviyesine ulaştı. Bizler ise saha çalışanlarımızı yalnız bırakmıyor, kendi içimizde denetlemelere hızla devam ederek, eksikliklerimizi tespit ediyoruz. Yıllık yaklaşık 100 kez saha denetimi gerçekleştirerek, hızlı aksiyonlar alıp eksikliklerimizi giderme yolunda ilerliyoruz.”

‘2017 SEÇ-G’DE FARKINDALIK YILI OLARAK GEÇTİ’

2017 yılının Tekser açısından SEÇ-G ‘de farkındalık yılı olarak geçtiğini aktaran Tekser İnşaat ve SEÇ-G’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Harmanbaşı, “En alttaki takım arkadaşlarımızdan, en üstteki yönetici kademesine kadar gerek önleyici gerekse eğitici faaliyetlerin içerisinde bulunduğumuz, yoğun ama bir o kadar da verimli bir yılı geride bıraktık. Bu çerçevede yıl boyunca, bölgesel SEÇ-G eğitim ve farkındalık toplantıları, periyodik eğitimler, tatbikat ve sınavlar, birçok saha denetimi ve düzeltici faaliyetler gerçekleştirdik. Ayrıca 25 Eylül – 13 Ekim tarihleri arasında ise, tüm bayilerimizin katılımı ile 3 hafta boyunca gruplar halinde gerçekleştirdiğimiz eğitim organizasyonumuza toplam da 120 kişi katılım sağladı” dedi.