Sunpet bayileri Antalya’da buluştu

Sunpet bayileri 18-21 Kasım tarihlerinde Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta bir araya geldi.  OPET’in üst düzey yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan bayi buluşmasında akaryakıt dağıtım sektörü ve markanın gelecek vizyonu üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort, Sunpet bayilerine ev sahipliği yaptı. Anadolu’nun dört bir yanından gelen Sunpet bayileri, OPET üst düzey […]

Sunpet bayileri Antalya’da buluştu
Gözde Emlik
  • Yayınlanma25 Aralık 2023 08:54
  • Güncelleme25 Aralık 2023 08:55

Sunpet bayileri 18-21 Kasım tarihlerinde Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta bir araya geldi.  OPET’in üst düzey yöneticilerinin konuşmalarıyla başlayan bayi buluşmasında akaryakıt dağıtım sektörü ve markanın gelecek vizyonu üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu.

Antalya Regnum Carya Golf & Spa Resort, Sunpet bayilerine ev sahipliği yaptı. Anadolu’nun dört bir yanından gelen Sunpet bayileri, OPET üst düzey yöneticilerinin konuşmalarından oluşan ‘bayi buluşması’ sonrası çeşitli aktivitelere katılma imkanı buldular. Bayi buluşması kapsamında OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk, OPET Genel Müdürü Özgür Kahramanzade, markaya ilişkin değerlendirmelerde bulunurken bölüm yöneticileri de sektördeki gelişmeleri ve yeni projeleri anlattılar.

‘EN BÜYÜK GÜCÜNÜZ OPET DEPOLARINDAN AKARYAKIT TEDARİĞİ YAPMANIZ’

Toplantıda yaptığı konuşmada Sunpet’in son yılların en hızlı büyüyen markalardan biri olduğuna işaret eden OPET Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Fikret Öztürk, “Değerli dostlar, sizin en büyük gücünüz OPET depolarından akaryakıt tedariği yapmanız. Yakıt güvenceniz, kalite güvenceniz var” diyerek Sunpet markasının kalitesine vurgu yaptı. Akaryakıt istasyonlarının market gelirlerinde son yıllarda önemli artışlar yaşandığına kaydeden Öztürk, “Akaryakıt kadar istasyonculukta akaryakıt dışı gelirler de artık önem kazandı. Bu nedenle market ve istasyon kurumsalınıza da yatırım yapmanız gerekiyor. Özellikle teknolojik yenilikleri takip ederek istasyonlarınızı sürekli yenilerseniz bu sizlere fazlasıyla geri dönecektir” tavsiyesinde bulundu.

‘ATA’MIZDAN ALDIĞIMIZ BU EMANETİ GAYRETLE HÜRMETLE İLELEBET DEVAM ETTİRECEĞİZ’

Toplantıya video mesajıyla katılan OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk ise Cumhuriyet’imizin 100. Yılına vurgu yaparak şöyle konuştu: “Ulu önder Atatürk, 1924-1938 yılları arasında yani Cumhuriyetin kuruluşundan ölümüne dek pek çok devrim gerçekleştirdi. Sosyal, ekonomik, kültürel ve eğitim alanlarında gerçekleştirmiş olduğu bu devrimler bugün hepimizin ışığı olmuştur. Biz de OPET olarak Atatürk devrimlerinin ışığında sosyal sorumluluk projelerimizi ilmek ilmek işledik. Bu topraklarda doğup büyüyen ve ülkesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, canla başla çalışan, “kadın varsa yarın var” diyen ve Cumhuriyet değerlerinin ilelebet bekçisi olan OPET olarak, Ata’mızdan aldığımız bu emaneti gayretle hürmetle ilelebet devam ettireceğiz.”

“2023’TE OPET’İN BAŞARISININ ÖNEMLİ BİR KISMI SUNPET’TEN GELDİ”

OPET Genel Müdürü Özgür Kahramanzade ise “Sayısı 1.200’ün üzerinde olan OPET ve 600’ün üzerinde olan Sunpet bayimiz, bizim en önemli değerimiz. Bir diğer önemli değerimiz müşterilerin ilk tercihi olmak. Bildiğiniz gibi OPET markası her yıl üst üste müşterinin bir numaralı tercihi olarak “lovemark” seçiliyor. Önemli avantajlarımızdan biri de lojistik gücümüz. Toplam 5 terminal ve 4 sevkiyat noktasıyla sizlere hizmet veriyoruz. En büyük artı noktamız da güçlü hissedarlık yapımız” değerlendirmesinde bulundu. Konuşmasında akaryakıt satışlarına da değinen Kahramanzade “Gururla ifade etmek isterim ki OPET önemli rakiplerinin arasında 2023 yılında Türkiye’de pazar payını artıran tek şirket olmuş durumda. 2023 yılında OPET’in başarısının önemli bir kısmı Sunpet’ten geldi” ifadesini kullandı.

“BAŞARI HİKÂYEMİZDE BAYİLERİMİZİN KATKISI BÜYÜK”

“Siz değerli iş ortaklarımızla birlikte olmak her zaman bize güç veriyor, enerji veriyor” diyen OPET Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir de şunları söyledi: “Sadece pazar payında değil, bayi müşteri memnuniyetinde, teknolojide, sosyal sorumlulukta birçok alanlarda lider olduk ve tabii ki bu değerlerin yaratılmasında ve bu başarı hikâyesinin gerçekleşmesinde siz değerli iş ortaklarımızın çok büyük katkısı var. Ne mutlu ki Sunpet olarak önemli bir pazar payına ulaştık. Akaryakıt deyince tüketicinin ilk aklına Sunpet ve OPET markaları gelsin, istasyonlarımız uğrak yeri olsun, çekim merkezi olsun arzusundayız. Bunun için de bir tek akaryakıt satışı değil market işi de çok önemli.”

“KIRSAL ALANDA VE TARIMDA GİDECEK ALANIMIZ VAR”

Sunpet’in şirketin ulusal piyasadaki liderliği için kritik bir öneme sahip olduğunu belirten OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin de, “Sunpet yüzde 2,4 pazar payıyla Türkiye akaryakıt piyasasında son derece önemli bir yerde. Özellikle kırsal alanlarda tarım başlığında ve ticari müşterilerde gidecek alanımız bulunuyor. Bizim şirketler topluluğumuz içerisinde OPET, daha fazla şehir merkezlerine, otoyollara odaklanırken, Sunpet kırsala tarıma ve ticarete odaklanıyor ve bu yönde ilerlemeye çalışıyor. Sektörde akaryakıt dışı gelirler her geçen gün artıyor. Burada ilk alan marketçilik olarak görünüyor. Marketçilikte de Sunpet’e, Opet’te uyguladığımız Full Market Ekstra çözümünü geçtiğimiz yıl itibariyle sunmaya başladık. Dijital Eğitim Platformumuz sayesinde de bütün gelişim alanlarımızı bütün çalışan standartlarımızı oturtmanın fırsatı artık dijital olarak elimizde” diye konuştu.