Solarçatı ve Huawei’den stratejik iş birliği

Solarçatı, Huawei ile imzalanan iş birliği anlaşmasıyla birçok alanda yapılan stratejik iş birliğine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Solarçatı ve Huawei’den stratejik iş birliği
Raşit Kırkağaç
  • Yayınlanma21 Haziran 2024 15:46

Türkiye’nin en önemli yenilebilir enerji dönüşüm şirketlerinden biri olan Solarçatı ile dünyanın kendi alanında en önemli oyuncularından Huawei ile imzalanan stratejik anlaşma çerçevesiyle artık evsel segmentteki stratejik iş birliği süreci endüstriyel segmente de taşınmış oldu.

Solarçatı Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Ünal, “Güneş enerjisinde başarılı partnerlik sürecimizle tüm dünyayı birlikte güneşlendirdiğimiz “Huawei” ile imzaladığımız bu stratejik anlaşma kapsamında, endüstriyel ve ticari alanda birçok başlıkta yeni alınan yetkiler ile iş birliğimizi genişletmekten dolayı gururluyuz. Özellikle bu sözleşmede alınan “optimizer” satış yetkisi ile Solarçatı olarak yeni nesil optimizerlar ile kurduğumuz ve 2 aydır devrede olan 15.2 MWp’lik çatı projesi ile birlikte hem daha yüksek kapasiteli ve “optimizer”lı güneş enerjisi santrallerini devreye alabileceğiz hem de bu segmentte tüm Türkiye’de faaliyet gösteren diğer endüstriyel çatı projesi yapan şirketlere de destek olacağız.” dedi.

Intersolar 2024’de yenilenebilir enerji çözümlerini ziyaretçileriyle buluşturan Solarçatı, Huawei ile sürdürdüğü işbirliğini genişleten stratejik iş birliği anlaşmasıyla da çok önemli bir adıma da imza atmış oldu.0