SOCAR Türkiye’ye Özbekistan’dan ziyaret

Azerbaycan ve Özbekistan arasında kurulan iş birliği kapsamında Özbekistan devlet şirketi Uzbekneftegaz’dan downstream alanında uzman bir heyet, SOCAR Türkiye’yi ziyaret etti. Şirketten yapılan açıklamaya göre, SOCAR Türkiye’nin Aliağa’da yer alan rafineri-petrokimya tesislerini Özbekistan devlet şirketi Uzbekneftegaz’dan bir heyet ziyaret etti. Gerçekleştirilen toplantılarda varlıkların yönetilmesi, iş sağlığı ve güvenliği, teknik servisler, dijitalleşme, değer yaratma, çevik dönüşüm […]

SOCAR Türkiye’ye Özbekistan’dan ziyaret
Burak Karagöl
  • Yayınlanma22 Ağustos 2022 13:07

Azerbaycan ve Özbekistan arasında kurulan iş birliği kapsamında Özbekistan devlet şirketi Uzbekneftegaz’dan downstream alanında uzman bir heyet, SOCAR Türkiye’yi ziyaret etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SOCAR Türkiye’nin Aliağa’da yer alan rafineri-petrokimya tesislerini Özbekistan devlet şirketi Uzbekneftegaz’dan bir heyet ziyaret etti.

Gerçekleştirilen toplantılarda varlıkların yönetilmesi, iş sağlığı ve güvenliği, teknik servisler, dijitalleşme, değer yaratma, çevik dönüşüm konularında karşılıklı değerlendirmelerde bulunuldu.

Özbek heyetinin Türkiye ziyareti öncesi SOCAR üst yönetimi, SOCAR Başkanı Rövşan Najaf’ın da katılımıyla Uzbekneftegaz’a ziyarette bulunmuştu.

Azerbaycan ve Özbekistan arasında kurulan iş birliği programı kapsamında turizm, sanayi ve ekonomi alanında önemli çalışmalar yapılıyor. Devlet petrol şirketi Uzbekneftegaz, iki ülke arasında imzalanan iş birliğinin ardından ilk olarak çalışmalara SOCAR Türkiye’yi ziyaret ile başladı.

3 gün süren ziyaret sırasında SOCAR Türkiye ile Uzbekneftegaz Downstream yetkilileri bilgi alışverişi yaparak iş birliğine destek verdiler. SOCAR Türkiye uzman ekibi ise eylül ayında Uzbekneftegaz’ı ziyaret edecek.

AA