Shell, Kadir Çöpdemir’i işin ustalarıyla buluşturuyor

 Ünlü sunucu, oyuncu ve radyocu Kadir Çöpdemir, Shell’in ağır hizmet dizel araçlar için ürettiği motor yağı Shell Rimula ile beraber Türkiye’yi dolaşıyor. Kadir Çöpdemir, Shell ekibinin eşliğinde Türkiye’nin dört bir tarafındaki kamyon, otobüs, traktör ve iş makinası servislerindeki ustaları ziyaret ediyor ve onlarla keyifli sohbetler gerçekleştirerek akşam yemeklerinde buluşuyor.

Shell & Turcas, Shell Rimula Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları sponsorluğunda ekranların ve radyoların usta ismi Kadir Çöpdemir ile ağır vasıtalara hizmet veren özel servis ustalarını bir araya getiriyor. Geçtiğimiz gün İstanbul Avrupa Yakası’nda servis sahipleri ve ustalarla bir araya gelen Kadir Çöpdemir, esprileriyle keyifli anlar yaşattı.

ETKİNLİK FARKLI İLLERDE DEVAM EDECEK

İstanbul Anadolu Yakası, Avrupa Yakası ve Bursa’da gerçekleşen etkinlik, Mersin, Adana, Samsun, Sakarya, Eskişehir, Ankara, Konya, Kayseri, Trabzon, Balıkesir, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Elazığ’da devam edecek.

PETDER’in Türkiye pazarına ilişkin sektör raporuna göre, Shell & Turcas Petrol A.Ş Türkiye’nin, uluslararası danışmanlık ve araştırma şirketi Kline’ın her yıl gerçekleştirdiği küresel madeni yağlar pazar araştırmasına göre de Shell dünyanın 1 numaralı Madeni Yağ Tedarikçisi konumunda bulunuyor.

‘SHELL RIMULA HEM YAKIT TASARRUFUNA HEM DE ARAÇ PERFORMANSINA KATKI SAĞLIYOR’

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak

Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yağ teknolojisindeki uzmanlığımızı ekranların ve radyoların sevilen ismi Kadir Çöpdemir ile birlikte ustalarımızla bir kez daha paylaştık. Ağır vasıta hizmet dizel araçlar için ürettiğimiz Shell Rimula motor yağımız hem yakıt tasarrufuna etkisi hem de araç performansına katkısı ile öne çıkıyor. Ustalarımızın motor yağı konusunda uzmanlığı ve tercihi her geçen gün pazardaki ağırlığını artırıyor. Emek yoğun sektörün değerli ustalarını Kadir Çöpdemir’in keyifli sohbetiyle buluşturacağımız için çok mutluyuz” dedi.

‘SHELL RIMULA AŞINMAYA KARŞI ÜSTÜN KORUMA SAĞLIYOR’

Etkinlikte Shell Rimula’nın özellikleri de ustalarla paylaşıldı. Shell Rimula’nın performansıyla öne çıktığını belirten Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Seyfettin Uzunçakmak, ürünün özelliklerini şöyle anlattı: “Orijinal ekipman üreticileri (OEM) tarafından gerçekleştirilen testlerde mükemmel piston ve segman temizliği performansı sergileyen Shell Rimula; segman, silindir gömleği ve valf mekanizması gruplarında aşınmaya karşı üstün koruma sağladı. Ayrıca yüksek oksidasyon direnci sayesinde yüksek viskozite kararlılığı ve uzun yağ ömrü sağlayan Shell Rimula, yatakları korozyona karşı koruyor ve tortu oluşumunu engelliyor. Böylece motorun ömrünü uzatıyor. Düşük uçuculuk oranı sayesinde ise yağ tüketimini de azaltıyor. Düşük sıcaklıklarda mükemmel pompalanabilirlik özelliği sayesinde de soğuk iklimlerde koruma ve kolay ilk çalışma performansı sağlıyor. Ürünün sağladığı bu faydalar uzun vadede ağır vasıta sahiplerinin maliyetlerini azaltmasına yardımcı oluyor.”