Shell Helix’ten Volkswagen standartlarına uygun motor yağı

Volkswagen Grubu yaptığı açıklama ile, 2021 yılı itibariyle araçlarda İlk Dolum ve Satış Sonrası için aynı onay ve viskozitesine sahip 0W-30 ve 0W-20 yağların kullanılmasını zorunlu hale getirdi.

VW Grubu, 2021 yılı itibariyle üretilecek tüm araçlarının ilk yağ dolumunda kullanılacak olan 0W-30 ve 0W-20 viskozite sınıfına sahip yağların, satış sonrası servis bakımlarında da kullanılmasını zorunlu hale getiriyor. Shell Madeni Yağlar da yaptığı açıklamada, Volkswagen Grubu’nun araçlarındaki yağ kullanımına ilişkin önerisine geniş ürün gamıyla hazır durumda bulunduğunu bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada “VW Grubunun almış olduğu bu karar, 0W motor yağlarına geçişin çok açık bir göstergesi. VW Grubu Avrupa’daki tüm İlk Dolum yağlarında 0W motor yağlarını tercih etmekte ve diğer otomobil üreticileri de benzer eğilim sergilemektedir” denildi.

Avrupa’da birçok fabrikanın ilk dolum yağı olarak tercih ettiği Shell Helix 0W ürünleri Avrupa’da 15 milyondan fazla araç tarafından kullanılıyor. 0W motor yağları sürtünmeyi azaltmaya ve böylece daha az karbondioksit emisyonuna yol açan yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı oluyor.

“LİDERLİĞİMİZİN SIRRI İNOVASYONDAN GEÇİYOR”

Dünyada 13 yıldır aralıksız pazar lideri olduklarının altını çizen Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Mehmet Ünal, “İnovasyon kabiliyetimiz sayesinde, yeni nesil teknolojilerle üretilen motorların ihtiyacına uygun tasarladığımız ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. İhtiyaçlara göre sürekli güncel kalan ürün gamımız ile Türkiye’deki birçok yetkili servisine ikmali desteği verdiğimiz Volkswagen’in, motor yağı konusundaki yönlendirmesini bu zamana kadar olduğu gibi rahatça karşılayabilecek durumdayız. Yetkili servislerle iş birliğimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Shell Helix markası ile son olarak Türkiye Ralli Şampiyonası’na isim sponsoru olduklarını hatırlatan Ünal, “Şampiyonanın farklı etaplarındaki birbirinden zorlu şartlar nedeniyle araçların rekabetçiliğini sürdürebilmeleri için performansı maksimum seviyede tutması gerekiyor. Bu açıdan şampiyona, Shell Helix’in gücünü sergilemesi için ideal bir ortam” dedi.