Sektör yeni döneme hazır

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 24 Haziran’da sandık başına gitti. Seçim sonuçlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk turda seçilerek yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Cumhur İttifakı da Meclis çoğunluğunu elde etti. PETDER, Türkiye LPG Derneği, TOBB, YASED, ADER, PÜİS, TABGİS ve EPGİS seçim sonrası Enerji Petrol Gaz’a özel açıklamalar yaptılar. TOBB: TOBB Başkanı […]

Sektör yeni döneme hazır
Servet Uzun
  • Yayınlanma4 Temmuz 2018 08:52
  • Güncelleme5 Temmuz 2018 09:11

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için 24 Haziran’da sandık başına gitti. Seçim sonuçlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk turda seçilerek yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Cumhur İttifakı da Meclis çoğunluğunu elde etti. PETDER, Türkiye LPG Derneği, TOBB, YASED, ADER, PÜİS, TABGİS ve EPGİS seçim sonrası Enerji Petrol Gaz’a özel açıklamalar yaptılar.

TOBB:

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,“Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Yüksek bir katılım oranıyla gerçekleştirilen genel seçimlerde Milletimiz iradesini sandıkta göstermiştir. Türkiye güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir defa daha ortaya koymuştur. Halkın oyunun tamamına yakınının Meclis’te temsil edilecek olması da ayrıca sevindiricidir. Seçimlerde gösterdiği başarıyla milletimizin teveccühünü kazanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakını tebrik ediyorum.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yeni yönetim sistemi, ülkemizde istikrar ve güvenin daha da güçlenmesi açısından büyük bir fırsattır. Türkiye’nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde, güven ve istikrar yatıyor. Dolayısıyla önümüzdeki yeni dönemde bu güven ve istikrarla yeni bir sıçrama gerçekleştirmek mümkündür. Artık ekonomiye, reformlara odaklanarak geleceğin büyük Türkiye’sini inşa zamanıdır.”

YASED:

YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı Ahmet Erdem, “16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandumla kabul edilen anayasa değişikliği, artık uygulanmaya başlayacak, ülkemiz artık yeni sisteme geçecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve 27. Dönem Milletvekili olarak seçilen tüm adayları kutluyor, yeni dönemin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Türkiye tarihi bir katılım oranıyla, 13. Cumhurbaşkanını ve 27. Dönem Milletvekillerini seçti. YASED olarak temennimiz Türkiye’nin refah içinde yarınlara ulaşmasıdır. Ülkemizin, global ekonomiye entegrasyonunu artırarak kalkınma sürecini devam ettirmesi ve yatırım ortamını iyileştirecek ekonomik ve yasal makro reformların hızla hayata geçirilmesi yeni dönemde de önem taşımaktadır.

Bugünden itibaren, uzun ve meşakkatli çabalarla oluşturulan sürdürülebilir yatırım akışının ve her alanda küresel rekabet gücümüzün artırılması için, yatırım ortamının iyileştirilmesi çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmemiz gerekmektedir.

Bu nedenle ülkemizin ihracat hacminin arttırılmasında, bölgesel bir yatırım merkezi olarak konumlandırılmasında ve sürdürülebilir ekonomik büyümesinde çok önemli bir katkıya sahip olan uluslararası doğrudan yatırımları artıracak politikaların en önemli öncelik olması, ülkemiz için bugün her zamankinden çok daha önemlidir.

YASED olarak, ülkemizi bu hedeflere taşıyacak tüm ekonomik ve yapısal reformlara destek vermek üzere hazır olduğumuzu ve uluslararası yatırımcılar olarak, ülkemizin potansiyeline olan inanç ve desteğimizin tam olduğunu iletirim.”

PETDER:

Büyük bir demokratik olgunlukla gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde ülkemiz geleceğine yön vermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve 27. Dönem Milletvekili olarak seçilen tüm adayları kutluyor, yeni dönemin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Türkiye akaryakıt piyasası, ülkemizin en büyük sektörlerinden biri olarak hayatın her alanına dokunmakta ve ulaşım, inşaat, altyapı ve sanayi sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlere teknik standartlara uygun, üstün kalitede yakıt sağlayarak ülkemizin büyümesine katkı sağlamaktadır. PETDER olarak temennimiz, ülkemizin güçlü bir ekonomi ve refah seviyesi yüksek bir toplum olma yolunda ilerleyişini istikrarlı bir şekilde sürdürmesidir. Ülkemizi bu hedefe ulaştıracak tüm çalışmalara destek olacağımızı ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de üzerimize düşecek vazifeleri yerine getirmekten memnuniyet duyacağımızı belirtmek isteriz.

Türkiye LPG Derneği:

Seçim, yaklaşık yüzde 88 katılım ile dünyaya örnek bir demokrasi deneyimi olarak tamamlandı.

Türkiye’nin yeni yönetim sisteminin ilk Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni üyelerini tebrik ediyoruz.  Yeni dönemde Türkiye’nin kalkınması ve milletimizin refahı için yapacakları tüm çalışmalarda yüksek başarılar diliyoruz.  Seçimlerin, Türkiye’nin birlik ve beraberlik içinde muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine katkı sağlaması en büyük temennimizdir.

Temiz ve çağdaş bir enerji kaynağı olan LPG’nin kullanımını teşvik amacıyla kurulmuş bir dernek olarak, yeni dönemde daha sağlıklı, daha güçlü bir Türkiye için, çok daha kararlı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Seçim sonuçlarının tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyoruz.

ADER:

Yüce milletimizin göstermiş olduğu iradeyle Cumhurbaşkanlığı makamına yeniden seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı içtenlikle kutlarız. 16 yılın tecrübesi ve ortaya konulan büyük başarılarla oluşan ekonomik birikim, Türkiye’yi yeni bir kulvara taşımıştır. Bu yeni dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha güçlü bir Türkiye için var gücümüzle ADER olarak desteğimizi sunacağız.

Ülkemizin yeni ufuklara istikrar ve güven içinde ilerleyeceğine dair sarsılmaz inancımız vardır. Yeni sistemde de akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren unsurlar olarak, her zaman kanun ve kurallara uygun hareket eden, ülkemizin menfaatine olan her konuda destek olan,  akaryakıt sektörümüz 2023 hedeflerine uygun olarak, önümüzdeki dönemde de kurallı ve istikrarlı bir çalışma içerisinde olacaktır. Kural dışı hareket etmek isteyenlerle tavizsiz bir şekilde mücadele verilmesi hususunda devletimize her türlü katkı sağlamak da ADER olarak

PÜİS:

PÜİS Genel Başkanı İmran Okumuş, “Ülkemiz için tarihi öneme sahip olan bir seçimi geride bıraktık. Vatandaşlarımızın çok büyük bir bölümünün sandığa giderek oyunu kullanması, bu seçime verdiği önemi gösterirken, demokrasi geleneğimizin ne kadar güçlü olduğu da tüm dünyaya bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Seçim sonuçlarının ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Milletimizin oylarının önemli bir bölümünü alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve milletvekillerini yürekten kutluyor, yeni dönemde Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapacak tüm parlamenterlerimize başarılar diliyorum.

Her zaman devletinin ve milletinin yanında olan, devletin ve milletin çıkarlarını kendi menfaatlerinin üstünde tutan akaryakıt bayilerinin çatı kuruluşu olan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), dün olduğu gibi bugün de devletinin ve milletinin hizmetinde olmaya devam edecektir. Ülkemizin, devletimizin ve milletimizin geleceği için üzerine düşen her görevi ve her sorumluluğu yerine getirmekten asla kaçınmayacaktır.

Üyelerinin her biri basiretli birer iş adamı olan PÜİS, yeni yönetimin istikrarlı ve güçlü bir ekonomi için atacağı her adımın, gerçekleştireceği her reformun, uygulayacağı her yeni vizyonun arkasında duracak ve tüm gücüyle destek verecektir.

Sendikamız, ekonomimizin lokomotifi ve ülkemizin en önemli sektörlerinden biri olan akaryakıt sektörünün daha çok büyümesi, daha fazla katma değer ve istihdam yaratması, daha sağlıklı temellere oturtulması için önerilerini sunmaya ve girişimlerde bulunmaya devam edecektir.

Daha güçlü ve istikrarlı bir yönetimle ülkemizin sorunlarının birer birer çözüme kavuşturulacağına ve bu kapsamda sektörümüzde de başta mevzuatın yeniden yapılandırılması olmak üzere yaşanan mağduriyetlerin giderileceğine inanıyorum.

Seçim sonuçlarının bir kez daha Ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

TABGİS:

Seçimin ülkemiz ve milletimiz adına hayırlı olmasını diliyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve 27. Dönemin tüm Milletvekillerini kutlar, icraatlarında başarılar dileriz. Yeni dönemde de milli birlik ve beraberlik duygularıyla ülkemizin daha da güçlenerek müreffeh bir geleceğe doğru yol alması en büyük temennimizdir. Ülkemizin artan gücünün bir yansıması olarak ekonomimizin ve iş dünyamızın da huzur ve güven ortamında yatırımlarına devam etmesi, devletimizin gelirlerinde en önemli ve büyük bir paya sahip olan enerji sektörümüzün çok daha kalkınarak gerek istihdama gerekse ülke ekonomisine olanca hızıyla katkılarına devam etmesi hedefiyle çalışmalarımıza devam edeceğimizi saygıyla kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.

EPGİS:

Türk demokrasi tarihi açısından çok önemli bir adımın atıldığı seçimde, milletçe seçilen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik eder; kendilerine yeni dönemlerinde başarılar dileriz. Akaryakıt sektör temsilcileri olarak yeni hükümet sistemi ile birlikte karar mekanizmalarının daha çabuk işleyeceğine ve uygulamaların daha hızlı gerçekleşeceğine olan inancımız sonsuzdur. Yeni dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızdan öncelikli beklentimiz, sektöre artık dar gelen 5015 sayılı Petrol Kanunu’nun yerine günün koşullarına uygun yeni bir kanunun hayata geçirilmesi; bu doğrultuda ilgili kurum ve kuruluşlarının beklemeksizin çalıştırılmasıdır. EPGİS olarak tüm bilgi ve tecrübe birikimimiz ile bu alanlarda her türlü katkıyı vermeye hazır olduğumuzu saygıyla bildiririz.

Sertaç Komsuoğlu’nun yazısını okumak için tıklayınız…