Petronet 10 yaşında

Otomasyon, enerji, yapı sektörlerinde faaliyet gösteren Petronet Group, 10’uncu Yaşını Rahmi koç Müzesi’nde düzenlenen bir organizasyonla kutladı. Kamu ve özel sektöre enerji ve yakıt otomasyon çözümleri sunan Petronet Group 10. yaşını kutluyor. Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen kutlama gecesinde konuşan Petronet Group Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Gemici, kurulduğundan bu yana hızla büyüyen Petronet’in Milli ve yerli […]

Petronet 10 yaşında
Eylül Şahin
  • Yayınlanma24 Ekim 2022 13:25

Otomasyon, enerji, yapı sektörlerinde faaliyet gösteren Petronet Group, 10’uncu Yaşını Rahmi koç Müzesi’nde düzenlenen bir organizasyonla kutladı.

Kamu ve özel sektöre enerji ve yakıt otomasyon çözümleri sunan Petronet Group 10. yaşını kutluyor. Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen kutlama gecesinde konuşan Petronet Group Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Gemici, kurulduğundan bu yana hızla büyüyen Petronet’in Milli ve yerli bir teknoloji şirket olduğunu hatırlatarak, “Önemli işleri çok kısa zamanda yaptık. Sadece tüm ekip arkadaşlarımıza değil, bizimle bu yolu yürümüş olan tüm kamu ve özel sektördeki paydaşlarımıza, eşimize, dostumuza, yolları beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımıza, hepsine buradan çok teşekkür ediyorum. Minnettarım hepsine. İnşallah bundan sonra nice on yılları birlikte kutlarız” dedi.

“TÜRKİYE OLARAK JEOPOLİTİK VE ÇOK KRİTİK BİR NOKTADAYIZ”

Etik değerlerin kendileri için çok kıymetli olduğunu dile getiren Gemici, özellikle çalışanları nezdinde bu etik değerlere çok önem verdiklerini kaydetti. Sürdürülebilir enerjiye de yatırım yaptıklarına dikkat çeken Gemici, “Ukrayna ve Rusya arasında ciddi bir savaş var. Bütün dünyayı etkiliyor. Türkiye olarak jeopolitik ve çok kritik bir noktadayız. Elektrik enerjimizin üçte birini doğalgazdan karşılıyoruz. Bu doğalgazı da ithal ediyoruz. Bizim yenilenebilir, sürdürülebilir temiz enerjiye ihtiyacımız var. Ve ithal enerjiyi yüzde 10’lar seviyesine çekmemiz lazım. Çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakabilmek ve Türkiye’mizin geleceği için bu şart. Milli bir mesele ve herkesin de bu konuya duyarlı olması lazım” dedi.

Politikacı ve bürokratların da katıldığı organizasyona sektörel sendika, dernek ve çok sayıda sektör temsilcisi katıldı.

Gecenin sunuculuğunu Hakan Bilgin yaparken, Canan Anderson keman dinletisi, Emre Kınay ve Çiğdem Gürel de sahne performansı sergiledi.